Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
14.05.2009 15:10

Serwisy gazet MediaNews Group będą płatne

Jedna z największych amerykańskich grup wydawniczych wprowadza opłaty za korzystanie ze swoich treści.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedna z największych amerykańskich grup wydawniczych wprowadza opłaty za korzystanie ze swoich treści.

MediaNews Group, która w USA wydaje 54 dzienniki (m.in. The Denver Post, The Detroit News) podjęła decyzję o zaprzestaniu darmowej dystrybucji online treści ze swoich gazet.

Szczegóły decyzji zostały przedstawione w e-mailu rozesłanym pracownikom grupy. W najważniejszej jego części czytamy, że w myśl założeń strategii grupy w internetowych serwisach gazet zostanie wprowadzona zróżnicowana oferta płatnej subskrypcji.

"Nie chcemy wymyślać nowych płatnych produktów, ale dać naszym obecnym czytelnikom do zrozumienia, że to co kupują w postaci papierowej ma realną wartość. Ci zaś którzy wolą korzystać z wersji online muszą się zarejestrować i wnieść odpowiednią opłatę" - czytamy w komunikacie.

Szefowie MediaNews Group chcą także zmienić sposób prezentacji treści w serwisach i uczynić je bardziej zróżnicowanymi w zależności od potrzeb czytelników - "Wydanie papierowe będzie różnić się od tego, które znajdziemy w internecie. Bazujemy na tych samych treściach, jednak to medium wymusza na nas inny, bardziej efektywny sposób ich prezentacji".

W I kwartale tego roku średnia miesięczna liczba unikalnych użytkowników odwiedzających internetowe serwisy gazet wyniosła - według Nielsen Online - ponad 73 miliony. To o 10,5 procent więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.

W ostatnich tygodniach regularnie dochodzą nas słuchy o kolejnych wydawcach, którzy chcą pobierać opłaty za swoje treści. Dzieje się tak z powodu niemożności spieniężenia elektronicznych treści przy użyciu tradycyjnych modeli biznesowych opartych na reklamach. Z najnowszych danych Newspaper Association of America wynika, że wydatki na reklamę w serwisach internetowych gazet spadły w ostatnim kwartale 2008 roku o ponad 8 procent w porównaniu z 2007 rokiem.

Źródło: Brand Republic

Tagi: usa, serwisy, wydatki, online, opłaty, użytkowników, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz