Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
18.02.2010 15:00

Serwisy handlowe rosną w siłę

Jak informuje Reuters, eBay jeszcze do końca marca uruchomi nową handlową platformę w pięciu europejskich krajach i Rosji. W Polsce Allegro.pl, również doczeka się konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak informuje Reuters, eBay jeszcze do końca marca uruchomi nową handlową platformę w pięciu europejskich krajach i Rosji. W Polsce Allegro.pl, również doczeka się konkurencji.

Oprócz Rosji, nowa platforma aukcyjnego giganta pojawi się w Grecji, Czechach, Norwegii, Danii i Szwecji. Kryterium wyboru tych państw miało być zapotrzebowanie lokalnych rynków na tego typu usługi. Nowa platforma eBay'a standardowo pozwoli użytkownikom na sprzedaż produktów po ustalonych cenach, a także w systemie aukcyjnym.

Konkurencja dla EBay'a na rosyjskim rynku jest stosunkowo niewielka ze względu na to, że jest on bardzo podzielony i słabo rozwinięty. Serwis będzie rywalizował z rodzimym Molotok.ru, który notuje około 200 000 dziennych odwiedzin i oferuje kupującym ponad 5 milionów produktów.

Na naszym podwórku natomiast, powstaje nowa platforma handlowa - iGaleria24.pl. Jej twórcą jest Comarch. Firma już wcześniej dostarczała oprogramowanie do e-sklepów. Nowy serwis jest jej własnym projektem. Do końca roku ma się w nim znajdować około 300 sklepów. Jesienią ruszy ma natomiast kampania reklamowa.

Comarch, ze swoim nowym serwisem, planuje rzucić rękawicę Allegro, które generuje połowę obrotów na polskim rynku e-commerce. Obok zwykłych użytkowników, wiele profesjonalnych firm zdecydowało się na sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem tego serwisu.

Źródła: reuters.com, "Rzeczpospolita"

Tagi: polska, rosja, rynek, serwis, system, polski, sprzedaż, projekt, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz