Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
03.08.2009 10:35

Serwisy społecznościowe wciąż w modzie

Universal McCann opublikował swój najnowszy raport na temat wykorzystania mediów społecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Universal McCann opublikował swój najnowszy raport na temat wykorzystania mediów społecznych.

W ankiecie "Power to the People", na podstawie której powstał raport Wave 4 wzięło udział 22 729 internautów z 38 krajów w okresie listopad 2008 - marzec 2009. Ankieta ujawniła ogromne zmiany, jakie zaszły w sposobie wykorzystywania internetu do tworzenia i dzielenia się kontentem od poprzedniego badania (Wave 3 opublikowano w marcu 2008).

Szacunkowa liczba aktywnych internautów na całym świecie to obecnie około 625 mln osób. Spośród nich co piąty korzysta z sieci za pomocą urządzeń mobilnych.

Główny wniosek nasuwający się po lekturze raportu to ciągły wzrost wykorzystania serwisów społecznościowych. Użytkownicy nadal chętnie blogują oraz dzielą się filmami i zdjęciami (chociaż w dwóch pierwszych kategoriach odnotowano niewielki spadek zainteresowania), jednak do tego celu rzadziej używają takich narzędzi, jak Flickr i Blogger - zamiast tego wybierają Facebooka i MySpace.

Ponad 75% internautów umieszcza w sieci swoje zdjęcia. To o 30% więcej niż rok temu, gdy UM publikowało raport Wave 3. Dwukrotny wzrost zanotowały filmy video, które wgrywa już jeden na trzech aktywnych użytkowników internetu. Pełna treść raportu dostępna jest pod adresem http://universalmccann.bitecp.com/wave4/

Tagi: internet, serwis, wzrost, sieci, pomoc, raport, film, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz