Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ShareTheMusic.com w programie Microsoft BizSpark

0
Podziel się

Polski serwis ShareTheMusic.com, będący pierwszą globalną, darmową i legalną platformą wymiany muzyki został przyjęty do Microsoft BizSpark - globalnego programu dla projektów typu Start-up należących do firm prywatnych.

ShareTheMusic.com w programie Microsoft BizSpark
bEgnStQR

Polski serwis ShareTheMusic.com, będący pierwszą globalną, darmową i legalną platformą wymiany muzyki został przyjęty do Microsoft BizSpark - globalnego programu dla projektów typu Start-up należących do firm prywatnych.

Celem przedsięwzięcia Microsoft BizSpark jest technologiczne wsparcie najciekawszych projektów informatycznych oraz promocja innowacyjności. Udział w tym projekcie daje firmom dostęp do szerokiego wachlarza oprogramowania firmy Microsoft jak również bezpośrednią pomoc i wsparcie technologiczne. Uczestnictwo w tym programie umożliwia również darmową promocję w ramach Microsoft BizSpark DataBase.

Obecnie w programie bierze udział ponad 3 600 projektów z ponad 70 krajów, a ShareTheMusic.com jest jedynym polskim projektem mediowym działającym w internecie przyjętym do Microsoft BizSpark.

bEgnStQT

- Jest nam niezmiernie miło, że ShareTheMusic.com zyskał uznanie w firmie Microsoft. Udział w projekcie Microsoft BizSpark i dostęp do najnowszych technologii oraz wsparcie technologiczne jest dla nas szansą na szybszy rozwój, poszerzenie obszaru działalności oraz możliwością wejścia na nowe rynki – Tomasz Szladowski, prezes ShareTheMusic.com.

ShareTheMusic.com jest pierwszą na świecie darmową, legalną i globalną platformą wymiany muzyki między internautami. Osoby posiadające na swoim dysku określony utwór muzyczny mogą go nadawać w danym momencie tylko jednemu odbiorcy, a utwór nie może być zwielokrotniany poprzez zapis na dysk innego użytkownika – dzięki temu respektowane są prawa autorów, wykonawców i producentów. ShareTheMusic.com jest serwisem globalnym i obecnie jest dostępny w 8 językach: po angielsku, hiszpańsku, portugalsku, francusku, niemiecku, włosku, niderlandzku oraz po polsku.

Wymiana informacji o muzyce udostępnianej przez użytkowników odbywa się poprzez Global Sharing Platform – autorską aplikację do zarządzania zasobami muzycznymi. Specjalny algorytm, opracowany przez firmę Hicron, zapewnia o odpowiednią dystrybucję strumieni muzyki między nadawcą i odbiorcą dbając jednocześnie o maksymalną efektywność w obsłudze jak największej liczby użytkowników.

Serwis jest obecnie w fazie beta, a jego pełna funkcjonalność zostanie udostępniona za kilka tygodni. Właścicielem serwisu jest wrocławska spółka DESH, finansowana przez kapitał prywatny, której prezesem i współwłaścicielem jest Tomasz Szladowski.

bEgnStQZ

Źródło: ShareTheMusic.com

bEgnStRu
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)