Notowania

Przejdź na
polsce
18.02.2011 13:06

Sieć komórkowa Play kupiła domenę play.pl

Od początku swojego istnienia sieć komórkowa Play funkcjonowała pod adresem playmobile.pl. Już wkrótce oficjalny serwis operatora będzie jednak dostępny pod adresem play.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od początku swojego istnienia sieć komórkowa Play funkcjonowała pod adresem playmobile.pl. Już wkrótce oficjalny serwis operatora będzie jednak dostępny pod adresem play.pl.

Od początku swojego istnienia sieć komórkowa Play, której operatorem jest P4 Sp. z o. o., funkcjonowała pod adresem playmobile.pl. Wczoraj rano na oficjalnym blogu firmy pojawiła się informacja, że już wkrótce oficjalny serwis operatora będzie dostępny pod adresem play.pl.

Domena play.pl została zarejestrowana w 2002 roku i wykorzystywana przez sklep z grami komputerowymi (serwis zmieni adres na playshop.pl). Sieć Play podejmowała próby odkupienia domeny od początku swojej działalności w Polsce w 2007 roku, ale bezskutecznie. Plotki mówią, że Play nie chciał zapłacić kwoty, którą zaproponowali właściciele domeny.

Sprzedaż domeny play.pl jest najprawdopodobniej największą transakcją na rynku wtórnym domen w Polsce. Jej wartość sięga zapewne przynajmniej kilku milionów złotych. Niestety szczegóły nie są oficjalnie znane.

Rzecznik Play we wrześniu zeszłego roku wspominał na swoim blogu o możliwości nabycia domeny play.pl na potrzeby operatora komórkowego. Pisał wtedy: "Owszem rozmawiamy z jej właścicielem na temat jej kupienia. Niestety cena jest bardzo, bardzo wysoka. Nasze playmobile.pl radzi sobie zresztą całkiem dobrze.". Najwyraźniej jednak mimo bardzo, bardzo wysokiej ceny, zarząd P4 Sp. z o. o. stwierdził, że jednak domena to dziś sprawa marketingowego życia i śmierci a nie tylko ”nice to have”, na które nie warto wydawać fortuny.

Historia domeny play.pl to również przykład na to jak czasami przez przypadek i zakup właściwej domeny można stać się milionerem z dnia na dzień. To nie pierwszy taki przypadek. W 2005 roku, wchodząca na polski rynek marka Orange, również zdecydowała się na odkupienie domeny orange.pl. W tym wypadku mówi się o kwocie sprzedaży nazwy za €150 000. Cena stosunkowo niska, ale osiągnięta w latach, kiedy o wtórnym rynku domen jeszcze mało kto słyszał w Polsce.

Daniel Dryzek

Tagi: polsce, rynek, sprawa, ceny, polski, serwis, rynku, cena, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz