Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skype na iPhone i BlackBerry

0
Podziel się:

Właściciele popularnego komunikatora głosowego Skype poinformowali o planach wprowadzenia swojego oprogramowania na kolejne urządzenia mobilne.

bEJVdjSJ

Właściciele popularnego komunikatora głosowego Skype poinformowali o planach wprowadzenia swojego oprogramowania na kolejne urządzenia mobilne.

Dedykowanej aplikacji użytkownicy iPhone doczekają się już jutro, natomiast posiadacze BlackBerry będą musieli poczekać na nią jeszcze do maja. Jest to część planu firmy na zwiększenie swojego zasięgu oraz umożliwienie swoim ponad 400 000 użytkowników oderwania uslugi od komputerów stacjonarnych.

bEJVdjSL

Usługa dla iPhone zostanie zaprezentowana już jutro na corocznych targach CTIA w Las Vegas. "Najczęstszą prośbą ze strony naszych użytkowników było stworzenie wersji na iPhone" - zdradził Scott Durchslag, dyrektor operacyjny Skype.

W maju natomiast pojawi się wersja dedykowana dla urządzeń BlackBerry (przypomnijmy, że już wcześniej Skype ogłosił wprowadzenie swoich usług na telefony Nokia, oraz smartfony bazujące na systemach Android i Windows Mobile).

Jedną z unikalnych funkcjonalności aplikacji Skype na iPhone będzie brak konieczności powielania numerów telefonów - aplikacja zostanie zintegrowana z aktualną listą kontaktów użytkownika. Oprogramowanie ma być w pełni darmowe oraz umożliwiać bezpłatne rozmowy telefoniczne pomiędzy użytkownikami Skype (stawki za połączenia "na zewnątrz" naliczane będą identycznie jak dotychczas).

Źródło: Reuters

bEJVdjTm
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)