Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skype w nowych smartfonach Nokii

0
Podziel się:

Fiński producent telefonów komórkowych nawiązał współpracę z popularnym klientem VoIP.

Skype w nowych smartfonach Nokii

Fiński producent telefonów komórkowych nawiązał współpracę z popularnym klientem VoIP.

W ramach umowy partnerskiej oprogramowanie służące do darmowych rozmów głosowych przez internet będzie preinstalowane na nowych smartfonach Nokii, począwszy od trzeciego kwartału tego roku.

Skype "wyrwał się" z komputerów stacjonarnych już ponad rok temu, gdy podpisał umowę z należącym do Hutchison Whampoa operatorem "3". Wspólnymi siłami wypuszczono na rynek Skypephone, który pozwala na prowadzenie darmowych rozmów w ramach sieci Skype.

Jak przyznał szef Skype'a, Josh Silverman w rozmowie z agencją Reuters - "Wierzymy, że ekspansja na rynek mobilny jest niesamowicie ważna w kontekście naszej przyszłości. Współpraca z największym producentem telefonów na świecie jest kamieniem milowym w historii naszej firmy".

Nokia będzie instalować oprogramowanie należącej do eBay firmy na swoich urządzeniach z serii N, począwszy od N-97.

Skype jest oczywiście dostępny do pobrania na telefony komórkowe, jednak w tym wypadku sporym utrudnieniem jest na przykład brak integracji z listą kontaktów.

Większość operatorów boi się współpracy ze Skype z prostego powodu - obawiają się spadku przychodów po udostępnieniu klientom możliwości wykonywania darmowych połączeń. Tymczasem Silverman już zapowiedział, że średnie przychody "3" z klientów używających urządzeń z wbudowanym Skype mają zwiększyć się o 20% .

źródło: Yahoo! Tech

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)