Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sobolewski w IAB Europe

0
Podziel się

Jarosław Sobolewski został członkiem zarządu IAB Europe. Jest to pierwszy Polak w tym gronie.

bEigtnjF

**

Jarosław Sobolewski został członkiem zarządu IAB Europe. Jest to pierwszy Polak w tym gronie. **

bEigtnjH

Jak powiedział Interaktywnie.com, na gorąco komentując tę informację, wybór jest zwieńczeniem procesu promocji Polski na europejskiej arenie, ale także pracy w kraju i wkładu w rozwój IAB w Europie Środkowej i Wschodniej.

Rola Jarosława Sobolewskiego w zarządzie nie jest jeszcze do końca zdefiniowana. Już teraz jednak wiadomo, że ma on prowadzić nieformalne działania na rzecz rozwoju oraz wprowadzania nowych krajów do IAB Europe . - Myślę, że moja rola będzie realizowała się w tej przestrzeni. Będę nadal wspierał te organizacje, które powstały w Europie Środkowo-Wschodniej. Będę również kontaktował się z nowymi krajami i działał na rzecz powstania kolejnych organizacji IAB w tej części kontynentu. To będzie główne pole mojej aktywności - powiedział Interaktywnie.com Sobolewski oraz dodał, że również samodzielnie definiuje propozycje, które chciałby złożyć na arenie europejskiej. W tym kontekście wymienił rozbudowywanie programów edukacyjnych oraz stworzenie sieci eventów. - Chciałbym aby coś takiego jak IAB Update mogło odbywać się w kilku czy kilkunastu państwach europejskich mniej więcej w tym samym czasie, tak żebyśmy poczuli się częścią cyfrowej rodziny.

Jego działania mają koncentrować się na zacieśnianiu współpracy między państwami, gdyż - jak zaznaczył - różne kraje mają różne pola doświadczeń. Nowy członek zarządu IAB Europe zamierza wdrażać w poszczególnych krajach modele sprawdzające się w innych miejscach, tak by w efekcie pobudzać rozwój rynku na całym obszarze kontynentu.

IAB Polska nie musi się jednak obawiać, iż nasz lokalny oddział zejdzie teraz na drugi plan.
- Pozostanę oddany sprawom IAB Polska, a jedynie niewielka część mojej aktywności, wydzielona z czasu prywatnego, będzie poświęcana na działalność w IAB Europe - zapewnił.
- Chcę być w porządku wobec członków, którzy wpłacają składki w kraju. IAB Europe traktuję w kategoriach osobistego rozwoju.

bEigtnjN

Jarosław Sobolewski podsumował również stan polskiego rynku interaktywnego oraz jego rozwój na tle innych krajów europejskich. - Jesteśmy jedenastym krajem w Europie pod względem wysokości przychodów internetowego rynku reklamowego, a drugim pod kątem największej dynamiki przyrostu rynku w latach 2007/2008 - powiedział.

bEigtnki
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)