Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Social media a praca. Gdzie prywatność?

0
Podziel się:

Prawie 40 procent internautów widziało na portalu społecznościowym zdjęcia swoich znajomych, których sami w życiu nie pokazaliby swojemu szefowi.

Największe kłopoty przysparza sytuacja, w której jesteśmy proszeni o zaakceptowanie znajomości z współpracownikiem. Dwie trzecie Europejczyków nie chce mieszać kontaktów prywatnych z zawodowymi, wynika z badań portalu kariery monsterpolska.pl. I tak już co trzeci z ankietowanych spotkał się z sytuacją lub zna kogoś, kto miał kłopoty w związku z opublikowaniem treści na swojej tablicy.

Portal kariery przygotował specjalną aplikację BeKnown na Facebooka, dzięki której użytkownik będzie miał możliwość utworzenia sieci kontaktów wyłącznie na potrzeby zawodowe. Ze strony apps.facebook.com/beknown można pobrać program, który dodatkowo połączy znajomości portalu społecznościowego z międzynarodową wyszukiwarką pracy Monster.

Badanie na zlecenie Monster przeprowadzone przez KRC Research w czerwcu 2011 na ponad 4 tys. osób z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Holandii, którzy są zatrudnieni lub poszukują pracy.

praca
media
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)