Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
05.03.2010 13:51

Solaris Gate - przełom czy porażka?

Wczoraj oficjalnie wystartował projekt Piotra Tymochowicza Solaris Gate, czyli portal społecznościowy, baza wiedzy, platforma dla usług e-learningowych oraz centrum DNA w jednym. A przede wszystkim pomysł na stworzenie społeczności bez wojen i bez nienawiści - oczywiście wszystko z myślą o przyszłych pokoleniach...

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj oficjalnie wystartował projekt Piotra Tymochowicza Solaris Gate, czyli portal społecznościowy, baza wiedzy, platforma dla usług e-learningowych oraz centrum DNA w jednym. A przede wszystkim pomysł na stworzenie społeczności bez wojen i bez nienawiści - oczywiście wszystko z myślą o przyszłych pokoleniach...

Aby sprawdzić, jak wygląda serwis, należy się zarejestrować i zapłacić - 97zł za dwa lata. Pełna rejestracja jest możliwa po kliknięciu w pole "Uwiecznienie". Po jego aktywacji na ekranie pojawi się napis: „Otwórz wrota czasu”. Do zalogowania zachęca natomiast fraza: "Dotknij tajemnicy"... Chyba już sam początek daje nam obraz tego, jaki charakter może mieć projekt Solaris Gate. Ale po kolei.

Solaris Gate składa się w sumie z czterech połączonych ze sobą serwisów:

  • Arka - pozwalająca na zapisywanie wspomnieć, zamieszczanie zdjęć, filmów, komentarzy, budowanie mapy świadomości, drzewa genologicznego. To wszystko z myślą o przyszłych pokoleniach.
  • Comm 21 - służąca do nawiązywania nowych kontaktów po to, by tworzyć społeczeństwo idealne - bez wojen, nienawiści i nietolerancji.
  • Rebelia - umożliwiająca użytkownikom prowadzenie własnych blogów, pisanie manifestów. Poprzez Rebelię członkowie społeczności mają zmieniać świat.
  • eAkademia - czyli platforma e-learningowa.

To nie koniec. Solaris Gate przechowuje również materiał genetyczny swoich użytkowników - w postaci włosa z cebulką umieszczonego w bursztynie (oczywiście dla potomnych), a także skan głowy internauty wykonany w skali 1:1. Poza tym skorzystać można z takich usług jak: "Skaner przyszłości", "Kuźnia Idei" czy "Kolekcja Doświadczeń".

Tymochowicz planuje stworzenie globalnego projektu, który za rok miałby mieć ok. 60 tys. użytkowników. Jak przekonuje, już niedługo przyjechać ma do niego jego przyjaciel z Google zainteresowany Solaris Gate. W przyszłości użytkownicy będą mogli się porozumiewać za pomocą specjalnego języka obrazkowego - prace trwają.

Na koniec pozwolę sobie na przytoczenie fragmentu ze strony SolarisGate.pl prezentującego jedną z funkcjonalności:

Synergia wprowadzanych informacji pozwala tworzyć Interaktywny Profil Mentalny Użytkownika systemu. Elementem tego profilu jest Mapa Świadomości .Mapa pokazuje sposób kojarzenia i emocje jakie wywołuje dane skojarzenie, a w efekcie, sposób myślenia danej osoby. Użytkownik zyskuje wiedzę o sobie i możliwość doskonalenia siebie i swoich umiejętności.

Ocenę projektu internetowego przechowującego DNA i pozwalającego tworzyć udoskonalającym się dzięki niemu internautom nową idealną przyszłość - pozostawiam czytelnikom.

Źródło: Solaris Gate

Tagi: serwis, system, pomoc, strona, projekt, wojna, portal, komentarz, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz