Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
26.01.2009 00:00

Stępniewski pozostanie w Hypermedia

Założyciel i prezes agencji interaktywnej Hypermedia oraz CEO Isobar Polska Sławomir Stępniewski mimo sprzedaży firmy holdingowi Aegis Group będzie nadal kierować agencją.

Podziel się
Dodaj komentarz

**

Założyciel i prezes agencji interaktywnej Hypermedia oraz CEO Isobar Polska Sławomir Stępniewski mimo sprzedaży firmy holdingowi Aegis Group będzie nadal kierować agencją - informuje Media & Marketing Polska. **

Z końcem 2008 r. zakończył się tzw. earn-out period, w którym Stępniewski był zobowiązany wypełnić założone cele biznesowe, a w marcu br. kończy się wynikający z transakcji kontrakt. - Po rozmowach z siecią zdecydowałem się nadal kierować Hypermedia i z nią wiążę swoją przyszłość - mówi Sławomir Stępniewski. Dodaje, że będzie w agencji tak długo, jak sieć będzie stawiać przed nim interesujące wyzwania. Sławomir Stępniewski mówi, że jego celem w rozwoju firmy jest m.in. "prawdziwe zintegrowanie komunikacji" i wzmocnienie kompetencji kreatywnych agencji. W tym roku mają powstać co najmniej dwa teamy kreatywne mające doświadczenie ATL-owe; jeden z nich ma powstać do końca marca. Agencja chce ściągnąć ludzi z rynku, ale nie wyklucza też przejęcia butiku kreatywnego.

Ponadto Hypermedia cały czas prowadzi negocjacje z firmami wyspecjalizowanymi w search engine marketingu, ale Sławomir Stępniewski nie podaje ich nazw.

Jednocześnie agencja rozwija kompetencje SEM-owe we własnym zakresie. Ponadto w tym roku formalnie spółką ma stać się HyperLab, dział experience
marketingu.

Aegis Group przejął Hypermedia w 2005 r. i włączył agencję do swojej sieci Isobar. Jak informuje Media & Marketing Polska strony nie komentują kwoty transakcji, ale w wydanym wówczas komunikacie dla inwestorów padła kwota 4,9 mln funtów, którą holding miał wypłacić w ciągu czterech lat. Jak twierdzi Stępniewski, w 2008 r. przychody agencji były większe o 60 proc. w stosunku do 2007 r. (ponad 60 proc. przychodów stanowią te z obsługi mediowej). Mimo spowolnienia gospodarczego prezes Hypermedia zakłada wzrost przychodów i zatrudnienia w tym roku.

Źródło: M&MP

Tagi: polska, media, negocjacje, 2008, przejęcia, sieć, prezes, sieci, agencja, ceo, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz