Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
03.08.2009 11:10

Stwórz własny serwis społecznościowy!

Ponad 3-krotnie więcej osób niż przed rokiem korzysta z kreatora serwisów społecznościowych Streemo.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 3-krotnie więcej osób niż przed rokiem korzysta z kreatora serwisów społecznościowych Streemo.pl. *

Według Google Analystics Streemo.pl, platforma i polski kreator serwisów społecznościowych grupy One-2-One, odnotował 325% wzrost liczby użytkowników - ze 130 tys. osób w czerwcu ubiegłego roku do 433 tys. obecnie.

Do nie tak dawna Streemo.pl był serwisem muzycznym - z czasem wzbogaconym o funkcję tworzenia serwisów internetowych. Od kwietnia 2009 roku kreator z dodatkowej stał się funkcją główną, wyznaczając w ten sposób nowy kierunek działań platformy. Aktualnie Streemo.pl umożliwia m.in. tworzenie własnego portalu społecznościowego, zarządzanie profilami, tworzenie blogów, nieograniczone dodawanie mediów (foto, video, muzyka). Do tej pory założono ponad 6000 witryn.

Na Streemo.pl znaleźć można społeczności bardziej popularne, jak ckm.pl, webmuzyka.pl, Oliwia.pl, moja.planeta.fm styloskop.pl, ale także mniejsze, niszowe, jak witryny fanów różnych gatunków muzycznych, fanklubów, klubów sportowych, grup studenckich.

Z obecnej wersji Streemo.pl internauci korzystać mogą bezpłatnie, gdyż spółka utrzymuje się ze sprzedaży reklam w tworzonych serwisach. W sierpniu 2009 roku ruszy jednak nowe streemo premium. Będzie to wersja płatna, umożliwiająca funkcjonowanie serwisu pod własną domeną, dostęp do zaawansowanych statystyk i możliwość umieszczania reklam przez zarządzającego serwisem. Ponadto wdrożona zostanie platforma video Multiscreen.TV – nowy panel do zarządzania materiałami video, umożliwiający emitowanie własnych reklam w playerze.

- Zgodnie ze światowymi trendami, ale też specyficznym podejściem polskich internautów do uczestnictwa w internetowych społecznościach, zakładamy dalszy szybki rozwój tego typu platform. Streemo.pl zarabiać będzie z jednej strony na reklamie internetowej, z drugiej na sprzedaży wersji premium marketerom, wydawcom – podmiotom zainteresowanym tworzeniem projektów wykorzystujących narzędzia społecznościowy. Naszymi klientami są już m.in. tytuły wydawnictwa Marquard, Eurozet, TV Silesia, Octopus Travel - mówi Piotr Szostak, prezes streemo.pl

Grupa One-2-One rozszerza także dystrybucję streemo o agencje interaktywne, wydawców internetowych i firmy hostingowe.

Tagi: serwis, reklama, wzrost, polski, prezes, strona, portal, agencja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz