Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
28.05.2010 10:18

Sześć razy szybszy internet w iPhone? 2,6 miliona osób uwierzyło

Norwegowie z Opery zapewniają, że ich przeglądarka potrafi też znacząco ograniczyć koszty transferu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Norwegowie z Opery zapewniają, że ich przeglądarka potrafi też znacząco ograniczyć koszty transferu.

Na zdobycie 2,6 miliona użytkowników norwerska firma potrzebowała kilku tygodni. Producent chwali się na swojej stronie, że popularność rośnie błyskawicznie, a iPhone zajmuje w tej chwili już trzecie miejsce wśród urządzeń, korzystających z przeglądarki Opera Mini.

Znacząca liczba użytkowników iPhone'ów zdecydowała się przetestować naszą przeglądarkę - powiedział Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opery w rozmowie z agencją Reuters. - Odsetek użytkowników, którzy przy niej pozostali bardzo nas cieszy.

Popularność swojej przeglądarki wśród użytkowników telefonu rodem z Cupertino Opera tłumaczy dwoma argumentami. Po pierwsze Opera Mini jest sześciokrotnie szybsza od domyślnie instalowanego w jabłuszkach Safari. Po drugie, być może nawet ważniejsze, potrafi obniżyć transfer nawet o 90 procent.

Norwegowie, w swoim najnowszym raporcie State of the Mobile Web Report chwali się w kwietniu liczbą 58,9 milionów użytkowników Opery Mini. To wzrost o 6,6 procent w porównaniu z marcem i aż 152 procent w skali roku.

W maju Opera miała 26,7 procent rynku mobilnych przeglądarek na świecie - przypomina Reuters. Wyprzedzała przeglądarkę iPhone, z której korzysta 20,1 procent mobilnych internautów. Autorskie rozwiązanie Nokii może pochwalić się udziałem na poziomie 14,6 procent.

Tagi: internet, rynek, strona, wzrost, raport, telefon, rok, agencja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz