Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tablet Nokii jeszcze w tym roku

0
Podziel się

Nokia nie chce zostać w tyle za rynkiem i już pracuje nad własnym tabletem. Do sklepów ma trafić po wakacjach.

Tablet Nokii jeszcze w tym roku
bEgoqHXF

Nokia nie chce zostać w tyle za rynkiem i już pracuje nad własnym tabletem. Do sklepów ma trafić po wakacjach.

Ostatnia sobota zapoczątkowała nowa erę na rynku przenośnych komputerów i smartfonów. Według analityka Geoffa Blabera z CSS Insight ten rok upłynie pod znakiem tabletów - urządzeń jeszcze na wskroś niedojrzałych i niesprawdzonych. Wielu większych producentów i sprzedawców branży PC w obliczu pojawienia się na rynku iPada chce mieć swój tablet, o czym pisaliśmy już wcześniej (HP zaprezentował konkurencję dla iPada)
.

Tablet Nokii ma pojawić się na sklepowych półkach na przełomie września i października - twierdzi Ashock Kumar, analityk z Rodman and Redshow. Rzecznik Nokii odmawia jednak komentarzy w tej sprawie.

bEgoqHXH

Czołowy producent telefonów z Fin wszedł do branży PC zeszłym roku, kiedy to wprowadził na rynek swój pierwszy laptop. Urządzenia służące do przeglądania stron internetowych Finowie produkują już odpięciu lat, ale obecnie bardziej przypominają osobiste organizery niż nowoczesne tablety. Jeśli Apple broni się logiem i rzeszą oddanych fanów, którzy kupują wszystko, co wypuści ta firma, o tyle Nokia musi postawić na funkcjonalność.

W kuluarach mówi się, że nowe urządzenie Nokii będzie prawdopodobnie korzystać z oprogramowania Microsoftu lub z nowego systemu operacyjnego MeeGo.

bEgoqHYi
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)