Notowania

Przejdź na
nowe
06.05.2009 12:10

TechShow - Aplikacje mobilne

12 maja odbędzie się w Poznańskim Hotelu Sheraton drugie spotkanie z cyklu TechShow - tym razem poświęcone aplikacjom mobilnym.

Podziel się
Dodaj komentarz

12 maja odbędzie się w Poznańskim Hotelu Sheraton drugie spotkanie z cyklu TechShow - tym razem poświęcone aplikacjom mobilnym.

TechShow to cykl spotkań prezentujących nowe trendy technologiczne i praktyczne zastosowania nowych rozwiązań. Impreza organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Rektorów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Prezesa Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego.

Majowe TechShow zogniskowane zostanie wokół aplikacji mobilnych. Zaprezentowane zostaną innowacyjne platformy mobilne - będą to m.in. platformy multimedialne, skonfrontowane z dyskusją nt. konwergencji urządzeń i aplikacji mobilnych oraz ciekawą dyskusją nt. standardów w zakresie fotokodów. Pokazane zostaną również zastosowania mobilnych baz danych oraz nowe aplikacje wykorzystujące papier elektroniczny. Istotą tych prezentacji jest pokazywanie trendów i powstających w ich nurcie tworzonych firm technologicznych, tj. M2Sphere, ITIdea, Legimi oraz doświadczonych graczy jak One-2-One, Orange czy O’Reilly Media Inc. Poza nimi kilkadziesiąt startup-ów, które rozwijają te technologie weźmie aktywny udział w dyskusji.

Jednym z głównych partnerów tej inicjatywy jest Krajowy Fundusz Kapitałowy. Dzięki wsparciu tej renomowanej instytucji uczestnikami TechShow będą również grupy inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych wspieraniem firm na wczesnym etapie rozwoju. Jest to więc z jednej strony doskonała okazja do budowania konsorcjów inwestycyjnych, które pozwolą na dywersyfikację ryzyka oraz na zwiększenie synergii związanych z dostarczanym know-how, z drugiej natomiast to doskonała okazja dla nowych startup-ów pozyskania ciekawych kontaktów i bezpośredniego kontaktu z potencjalnym inwestorem.

Program i rejestracja na najbliższe spotkanie (wstęp wolny) na stronie cyklu www.techshow.pl. Interaktywnie.com objęło patronat medialny nad imprezą.

Tagi: nowe, media, firm, orange, spotkanie, program, fundusz, trendy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz