Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Telewizja zmierza w kierunku sieci?

0
Podziel się

Największe holding telewizyjne jak Time Warner Cable zaczynają odczuwać spadek ilości abonentów na rzecz telewizji internetowych.

Telewizja zmierza w kierunku sieci?
bEifLFOt

Największe holding telewizyjne jak Time Warner Cable zaczynają odczuwać spadek ilości abonentów na rzecz telewizji internetowych.

Amerykańska agencja Associated Press przytacza przykład mieszkanki stanu Waszyngton, Porter McConnell, która w wakacje 2008 roku po kolejnych podwyżkach cen abonamentu telewizyjnego zdecydowała się zrezygnować z usług dostawcy sygnału. Od tamtego czasu Porter radzi sobie bez satelity i kablówki, oglądając telewizję za pośrednictwem swojego starego telewizora i anteny naziemnej oraz... szukając ulubionych programów w internecie.

Dzięki serwisowi Apple iTunes oraz internetowej wypożyczalni filmów Netflix (płacąc 15$ miesięcznie), pani McConnell cieszy się z nielimitowanego dostępu do ulubionych programów i filmów, dając tym samym sygnał odwrotu od tradycyjnych płatnych telewizji.

bEifLFOv

Przykładów jak ten powyższy jest zapewne cała masa i jak przyznają przedstawiciele telewizji - trend ten jest coraz bardziej zauważalny. Glenn Britt w środę zwołał kierownictwo Time Warner Cable, którzy w towarzystwie specjalistów analizowali wyniki finansowe za ostatni kwartał.

"Zaczynamy zauważać spadek ilości abonentów" - przyznał Britt. "Ludzie coraz częściej nie chcą płacić abonamentu za coś, co mogą otrzymać za darmo w inny sposób".

Analitycy uspokajają jednak, że nie jest to przepowiednia końca tradycyjnej telewizji. Zachowania konsumentów w dużej mierze spowodowane są gorszą sytuacją ekonomiczną, na którą odpowiedzią jest szukanie oszczędności. Specjaliści zauważają, że tak samo jak istnieje grono osób, które przerzucą się na telewizję internetową, spora część społeczeństwa będzie wolała poświęcić inne przyjemności w zamian za możliwość spędzenia popołudnia z pilotem w ręku.

źródło: Associated Press

bEifLFOW
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)