Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
26.10.2009 14:32

ToSieWytnie.pl od Wirtualnej Polski

Serwis ToSieWytnie.pl to platforma agregująca twórców filmowych produkujących i umieszczających swój kontent w sieci. Projekt w założeniu stanowi syntezę klasycznego serwisu hostingowego oraz telewizji internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

- U jego podstaw legło spostrzeżenie, że użytkownicy czują się przytłoczeni nadmiarem kontentu wideo w internecie i nie maja czasu ani chęci go dokładnie przeglądać. Powiedzmy sobie szczerze, wśród setek filmów krążących w sieci niewiele zasługuje na uwagę, a większość już oglądaliśmy – mówi Łukasz Skalik, pomysłodawca ToSieWytnie.pl i kierownik obszaru serwisów telewizyjnych WP - Postanowiliśmy więc stworzyć witrynę, która w swoim założeniu prezentować będzie tylko wybrane „perełki” i którą współtworzyć będą najaktywniejsi i najpopularniejsi twórcy filmowi.

Twórcy chcą ich przyciągnąć m.in. intrygującym interfejsem, nielimitowanym czasem trwania wgrywanych plików, czy "telewizyjną" rozdzielczością emisyjną playera wideo, w rozmiarze 720x404 (aspekt 16:9), przy czym pliki wgrywane w wysokiej jakości HQ w pełnym ekranie będą odtwarzane w rozmiarze 1024x576. Każdą z dodanych produkcji będzie można równolegle śledzić, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu telefonów komórkowych – pod adresem m.ToSieWytnie.pl. Część kontentu trafi również na specjalny kanał w serwisie YouTube, którego Wirtualna Polska jest oficjalnym partnerem na rynku polskim. Trwają też rozmowy dotyczące umieszczania produkcji wybranych autorów w jednej z młodzieżowych stacji operujących w systemach kablowych i satelitarnych.

Użytkownik, aby dołączyć do projektu ToSieWytnie.pl, musi – w pierwszej kolejności – zgłosić chęć członkostwa w „Ekskluzywnym Klubie Filmowym”, wypełniając formularz widniejący na stronie serwisu. Następnie redakcja ocenia „zasoby” twórcy oraz ich wartość (merytoryczną, graficzną, itp.), po czym decyduje o przydzieleniu statusu członkowskiego.

Wśród grup, które już potwierdziły członkostwo w projekcie znalazły się m.in. Z.F.Skurcz (w przeszłości produkujący teledyski Kazika Staszewskiego), ekscentryczny Gracjan Roztocki, czy tworzący animacje Tomasz Cechowski. Będą też kanały „specjalne”, jak dedykowany środowisku graczy komputerowych „pro_gamer” agregujący najciekawsze pojedynki klanów komputerowych i filmy związane z e-sportem.

W pierwszej fazie funkcjonowania serwisu ToSieWytnie.pl jego monetyzacja zostaje oparta na reklamach prezentowanych wyłącznie przy produkcjach autorskich WP.tv. W kolejnej, wprowadzony zostanie model dzielenia się przychodami z emisji filmów notujących największą oglądalność. W planach jest ponadto autorski festiwal kina offowego, oparty o zasoby zagregowane wokół platformy.

Źródło: WP.pl

Tagi: internet, rynek, serwis, system, reklama, sieci, emisja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz