Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
17.02.2009 12:10

Trwa Mobile World Congress w Barcelonie

Trwa Mobile World Congress w Barcelonie - największa impreza pokazowa branży mobilnej na świecie. Wśród prezentowanych nowości znalazł się m. in. Flash Player 10 dla smartfonów, oraz projekt...

Podziel się
Dodaj komentarz

Trwa Mobile World Congress w Barcelonie - największa impreza pokazowa branży mobilnej na świecie. Wśród prezentowanych nowości znalazł się m. in. Flash Player 10 dla smartfonów, oraz projekt uniwersalnej ładowarki.

Flash dla smartfonów - tak, dla iPhone'a - (jeszcze) nie

Firma Adobe Systems już w ten weekend zaprezentuje rozwiązania flashowe dostosowane do możliwości telefonów komórkowych. Do powszechnego użytku mobilny flash trafi już w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak, kiedy z flasha będą mogli korzystać użytkownicy iPhone'a.

W planach jest wprowadzenie flasha na platformy: Google Android, Microsoft Windows Mobile i Symbian S60. Według rzecznika Adobe firma już pracuje z Apple nad flashem dla iPhone'a, jednak ci, którzy liczyli na jego premierę w tym tygodniu - będą zawiedzeni.

Uniwersalna ładowarka

Kolejnym istotnym projektem, który ujrzy światło dzienne własnie dzięki targom w Barcelonie, jest uniwersalna ładowarka, która współpracowała będzie ze wszystkimi modelami telefonów. Do tej pory każdy producent urządzeń mobilnych udostępniał swoją ładowarkę.

We wtorek przedstawiciele branży podpisali odpowiednie porozumienie w tej sprawie.

Według planów ładowarka ma trafić na sklepowe półki w roku 2012. Również w tym roku do produkcji trafią pierwsze telefony zdolne z nią współpracować.

Bezpośrednią ispiracją do podpisania porozumienia były naciski ze strony Komisji Europejskiej, według której wprowadzenie uniwersalnej ładowarki przyczyni się do znacznych oszczędności.

Nowy Windows Mobile

Kolejną rewelacją barcelońskiego kongresu jest nowa wersja interfejsu użytkownika systemu operacyjnego Windows Mobile. Osoby korzystające zeń do tej pory wielokrotnie narzekały na usability oprogramowania. Lifting interfejsu ma przede wszystkim uprościć korzystanie z systemu. Według bloga TechCrunch, ma również upodobnić je do interfejsu użytkownika iPhone'a.

Rzeczywiście, jeśli przyjrzeć się zrzutom ekranowym oprogramowania - jest ono zdecydowanie lepiej przystosowane do nawigacji za pomocą palców, niż obecna wersja. Oprócz tego nowy system ma być w pełni zintegrowany ze sklepem Windows Marketplace wzorowanym na Apple App Store, z którego po dokonaniu płatności będzie można pobrać i zainstalować najnowsze aplikacje.

Nowy system trafi do dystrybucji w drugiej połowie tego roku.

Mobile World Congress potrwa do 19 lutego. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie konferencji.

Źródło: Reuters, AFP, Yahoo News, TechCrunch

Tagi: firma, branży, nowy, apple, oszczędności, mobile, iphone, nowa, projekt, windows, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz