Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
15.04.2010 13:22

Twitter pokazuje swoje statystyki

Po ogłoszeniu swoich planów dotyczących zarabiania, Twitter ujawnia swoje dotychczas tajne dane statystyczne oraz plany na przyszłość.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po ogłoszeniu swoich planów dotyczących zarabiania, Twitter ujawnia swoje dotychczas tajne dane statystyczne oraz plany na przyszłość.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Twitter znalazł sposób na zarabianie i uruchamiał nowy system reklamowy opierający się na wpisach sponsorowanych. By jeszcze bardziej zachęcić do siebie reklamodawców, zarząd firmy na konferencji deweloperów (14 kwietnia 2010r.) ujawnił do tej pory tajne dane statystyczne dotyczące tego najpopularniejszego na świecie mikrobloga i cele, jakie firma wyznaczyła sobie na najbliższy czas.

Czego zatem możemy się dowiedzieć?

Twitter ma teraz prawie 106 milionów zarejestrowanych użytkowników i 180 mln użytkowników unikalnych. W ciągu doby zamieszczają oni 55 mln tweetów i generują 600 mln zapytań.

75% ruchu pochodzi spoza serwisu.

Poza tym, jak podaje Business Insider, Twitter chce mieć wpływ na społeczeństwo, zaangażować do działań w serwisie jak największą grupę osób, w tym przedstawicieli różnych branży. Zarząd na konferencji przekonywał, że przychodzi czas na skierowanie oferty w stronę małych i dużych przedsiębiorstw. Poniżej priorytety firmy:

Serwis celuje w platformy mobilne - na dzień dzisiejszy za pomocą telefonu z Twitterem łączy się 37% jego aktywnych użytkowników. Jest to za mało, zdaniem przedstawicieli firmy, gdyż jak przekonują oni: "Twitter jest stworzony dla urządzeń mobilnych".

Wciąż sporą trudność internautom sprawia korzystanie z mikrobloga. Dlatego Twitter planuje w najbliższym czasie popracować nad usprawnieniem jego działania i uproszczeniem obsługi - czytamy w Business Insider.

Cała prezentacja dotyczącą statystyk Twittera dostępna jest tutaj.

Tagi: serwis, branży, system, pomoc, strona, telefon, dane, wpływ, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz