Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
silnik
04.03.2009 20:10

Twitter żywą wyszukiwarką?

Stojący za Twitterem ludzie są coraz bardziej świadomi jego unikalnych cech i aktywnie szukają możliwości ich spieniężenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stojący za Twitterem ludzie są coraz bardziej świadomi jego unikalnych cech i aktywnie szukają możliwości ich spieniężenia.

Właściciele najpopularniejszego serwisu mikroblogowego zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału Twittera jako wyszukiwarki. To z tego właśnie powodu mieli odrzucić niedawną propozycję zakupu serwisu przez Facebook za pół miliarda dolarów. Wbrew doniesieniom mediów - część tej kwoty miała być przekazana w gotówce, a nie w samych akcjach Facebooka.

Twitter szuka teraz swojej szansy pod hasłem "search". Silnik Twittera pozwala bowiem bardzo szybko i sprawnie znaleźć odpowiedź na pytanie, co w danej chwili dzieje się na świecie. Posiadając olbrzymią bazę danych na temat tego, co w danym momencie mówią ludzie jest unikalną wartością, której nie ma nawet Google.

Google, przeszukuje tak naprawdę dokumenty stworzone w przeszłości, zaś Twitter to, co zostało powiedziane w przeszłości na dany temat. Zdolności te nie wykluczają się, ale świetnie uzupełniają. Stąd pewnie ostatnie pogłoski na temat możliwości położenia ręki na Twitterze przez wyszukiwarkowego giganta.

Spore możliwości stwarza też samo wykorzystanie Twittera jako żyjącego organizmu, który w kilka sekund może dać nam odpowiedź na dowolne pytanie nie w formie suchych linków z Google, ale od milionów osób w czasie rzeczywistym.

Zagadnienia te są dogłębnie analizowane przez właścicieli Twittera, którzy zapowiadają, że w niedalekiej przyszłości na tym polu będą szukać swojego miejsca i oczywiście... pieniędzy. Nie tak dawno bowiem Twitter otrzymał kolejny zastrzyk finansowania w wysokości 55 milionów dolarów. Wszyscy wierzą jednak, że najlepsze czasy Twitter ma jeszcze przed sobą.

Źródło: Advertising Age

Tagi: silnik, google, facebook, dokumenty, mediów, coraz, szuka, twitter, pozwala, żywą, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz