Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twórca OdSiebie.com aresztowany?

0
Podziel się:

Jak informuje Chip.pl, w sobotni poranek twórca popularnego serwisu OdSiebie.com trafił w ręce policji. Informacja ta jest jednak niepotwierdzona, gdyż jak udało nam się ustalić, nikt z dolnośląskiej policji nie przyznaje, że Łukasz Ć. został zatrzymany.

Twórca OdSiebie.com aresztowany?
bEJVsuJN

Wrocławski serwis bardzo szybko zyskał ogromną popularność, ale równie szybko zaczął wywoływać sporo kontrowersji dotyczących legalności jego działania. W udzielonym we wrześniu wywiadzie jego twórca, Łukasz Ć. zdradził, że dzięki mało inwazyjnym formom reklamowym pozyskuje wystarczające środki na finansowanie całego przedsięwzięcia. Zarzut wspierania piractwa odpierał on wtedy twierdząc, że użytkownik, który rozpoczyna korzystanie z serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za umieszczane przez siebie pliki, a sam serwis zachęca do umieszczania na serwerach wyłącznie plików, do których użytkownik posiada pełne prawa.

To właśnie najaktywniejsi użytkownicy OdSiebie.com nie mogą spać spokojnie. Policja zabezpieczyła ich logi i nie wyklucza kontroli legalności posiadanego przez nich oprogramowania.

W najnowszym zestawieniu Megapanelu za sierpień 2009 OdSiebie.com zajęło 11. miejsce wśród społeczności z dorobkiem 2,2 mln real users i blisko 100 mln odsłon miesięcznie. Wyprzedzał on tym samym m.in. Facebooka, MySpace czy polskie Grono.net.

bEJVsuJP

Podczas aresztowania Łukasza Ć. funkcjonariusze zabezpieczyli 200 pirackich płyt CD i 4 dyski twarde z filmami i pornografią.

Czekamy na potwierdzenie tych informacji ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze Radia Wrocław wynika, że żaden przedstawiciel wrocławskiej policji nie potwierdza faktu zatrzymania Łukasza Ć. Nieoficjalnie wiadomo również, że Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zaplanowała na jutro konferencję prasową, na której będzie chciała pochwalić się swoimi sukcesami. Nie wykluczone, że jednym z nich może być właśnie sprawa serwisu OdSiebie.com. Niejasności dotyczące źródła głośnej od rana informacji sprawiają, że może być to szerzej zakrojona akcja policji, która chce nadać sprawie rozgłosu.

bEJVsuKq
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)