Notowania

Przejdź na
internet
19.08.2009 12:53

UE sponsorem badań nad siecią 4G

Komisja Europejska przeznaczy 18 mln euro na badania nad technologią ,,Long Term Evolution (LTE) Advanced", która umożliwi powstanie superszybkich sieci komórkowych 4G. Projekt badawczy ruszy najprawdopodobniej w styczniu 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Europejska przeznaczy 18 mln euro na badania nad technologią „Long Term Evolution (LTE) Advanced”, która umożliwi powstanie superszybkich sieci komórkowych 4G. Projekt badawczy ruszy najprawdopodobniej w styczniu 2010 roku.

Nowa technologia pozwoli na zwiększenie wydajności wszystkich operatorów sieci i udostępnienie swoim klientom szerokopasmowego szybkiego internetu w niższych, niż dotychczas, cenach. Jeśli badania się powiodą, będzie to prawdziwa rewolucja dla europejskiego rynku telefonii komórkowej. Europa po raz kolejny może okazać się regionem nadającym nowy kierunek całemu światu w dziedzinie usług i produktów telekomunikacyjnych, tak jak to miało miejsce w przypadku standardu GSM - twierdzą przedstawiciele Unii Europejskiej.

Badana technologia przemieni nasze telefony komórkowe w sprawne przenośne komputery. W swoich komórkach będziemy mogli bez najmniejszego problemu oglądać telewizję lub filmy na żądanie. LTE Advanced sprawi, że przesył danych może się zwiększyć do 1000 Mb/s, czyli dziesięć razy szybciej, niż ma to miejsce teraz, przy sieciach komórkowych 3G. Dostęp do szerokopasmowego internetu będą miały także mniej zaludnione regiony, co zmniejszy zakres tzw. „przepaści cyfrowych” między obszarami bardziej i mniej rozwiniętymi.

Projekt ma łączyć badaczy i firmy z całej Europy (Finlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski). Czołowi producenci sprzętu i operatorzy komórkowi już teraz deklarują chęć stosowania standardu LTE. Przypuszcza się, iż zainwestują oni w opisywane innowacje technologiczne około 6 mld euro do 2013 roku. Unia Europejska w okresie od 2007 do 2013 roku przeznaczy w sumie około 700 mln euro na rozwój sieci komórkowych i internetowych.

Źródło: Gazeta Prawna

Tagi: internet, rynek, unia, sieci, polski, telewizja, francja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz