Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
05.02.2009 12:10

Utalentowany dzieciak tworzy aplikacje na iPhone

New Paper donosi o utalentowanym młodym programiście z Singapuru.

Podziel się
Dodaj komentarz

New Paper donosi o utalentowanym młodym programiście z Singapuru.

Lim Ding Wen, dziewięcioletni dzieciak z Singapuru zamiast grać w gry komputerowe i biegać po boisku z rówieśnikami, ma inną pasję - iPhone.

Lim jest aktualnie w czwartej klasie i mimo iż z pozoru przypomina zwykłe dziecko w swoim wieku, wyróżnia się niezwykłymi umiejętnościami programistycznymi. Biegle posługuje się sześcioma językami programowania i zrealizował już około dwudziestu niewielkich projektów.

O ile jednym z takich "niewielkich" można nazwać aplikację Doodle Kids, pobraną z iTunes ponad 4000 razy w czasie dwóch tygodni. Narzędzie stworzone dla urządzenia Apple jest prostym programem graficznym, pozwalającym rysować palcem po ekranie iPhone oraz czyścić ekran potrząsając nim.

Lim zdradził, że program napisał na potrzeby swoich sióstr (w wieku 3 i 5 lat). Ojciec chłopca, Lim Thye Chean pracuje na stanowisku CTO w lokalnej firmie zajmującej się technologiami i również tworzy aplikacje na iPhone. Jak sam przyznaje - "Co wieczór przeglądamy nasze statystyki na iTunes, by sprawdzić który z nas uzyskał więcej pobrań danego dnia".

Utalentowany chłopiec jest w trakcie tworzenia kolejnej aplikacji - tym razem gry o tematyce science-fiction "Invader Wars".

źródło: Reuters

Tagi: apple, iphone, gry, urządzenia, program, itunes, dziecko, aplikacje, tworzy, firmie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz