Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Użytkownicy Allegro prześwietleni

0
Podziel się

Ruszył serwis Dedukcja.com, który pozwala na pobieranie informacji na temat dowolnego użytkownika Allegro. Wystarczy podać login, a naszym oczom ukażą się dokładne informacje na temat wybranego...

bEiheMpx

Ruszył serwis Dedukcja.com, który pozwala na pobieranie informacji na temat dowolnego użytkownika Allegro. Wystarczy podać login, a naszym oczom ukażą się dokładne informacje na temat wybranego allegrowicza.

##Co oferuje Dedukcja.com?

Dzięki interaktywnym wykresom można dokładnie przyjrzeć się wszystkim elementom składającym się na obraz inwigilowanego przez nas użytkownika. Po wskazaniu kursorem na taką grafikę, pojawia się etykieta, która wyświetla dokładne informacje na temat zaznaczonego punktu. Każdy z wyświetlanych wykresów może zostać również zapisany na dysku, dzięki czemu można go odtworzyć za jakiś czas.

bEiheMpz

Użytkownik sam decyduje czyją sprzedaż chce monitorować. Może dodawać i usuwać sprzedawców ze swojej listy. Po zalogowaniu widzi ich listę, pokazane są również podstawowe informacje na temat użytkowników oraz efektywności prowadzonych transakcji.

Rodzaje wykresów są dobrane w ten sposób, aby przekazywały jak najwięcej danych. W efekcie można próbować na tej podstawie określić trendy panujące w danej dziedzinie. Można m.in. poznać preferowane rodzaje płatności, sposoby wysyłki, kształtowanie się sprzedaży na Allegro w danych okresach.

bEiheMpF

Dane pobierane są dwa razy dziennie, dzięki czemu zachowują one aktualność. A wszystko odbywa się za pomocą WebAPI - dedykowanego zewnętrznego interfejsu, umożliwiającego zewnętrznym aplikacjom komunikowanie się z serwisem aukcyjnym. Po dodaniu nowego sprzedawcy, dane na jego temat pobierane są natychmiast, bez konieczności oczekiwania na tzw. "globalną aktualizację" - jednym słowem, użytkownik Allegro jest od razu inwigilowany.

##Po czyjej stronie prawo?

Jak twierdzi przedstawiciel Dedukcja.com, serwis nie gromadzi danych, które należałoby w jakiś szczególny sposób chronić. - Wszystkie dane dostępne w serwisie są ogólnodostępne w Allegro. Celem serwisu Dedukcja.com jest jedynie przetworzenie i przedstawienie informacji w graficznej formie, która jest przystępniejsza dla końcowego użytkownika - wyjaśnia Łukasz Gajos, właściciel Dedukcja.com. - Komunikacja z Allegro odbywa się za pomocą dedykowanego klucza WebAPI. Samo WebAPI jest autoryzowanym rozwiązaniem Allegro, stworzonym właśnie po to, aby zewnętrzne programy mogły się z nim komunikować - dodaje.

bEiheMpG

Jak powiedział Interaktywnie.com właściciel serwisu, w niedalekiej przyszłości stanie się on płatnym narzędziem. - Jeszcze tego nie widać, ale już został wdrożony system płatności internetowych - informuje Gajos.

Redakcja przesłała do Allegro.pl prośbę o komentarz w sprawie tego debiutującego w sieci serwisu.

bEiheMqa
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)