Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

VFP Communications zawiesza wydawanie I-biz

0
Podziel się:

Wydawnictwo VFP Communications podjęło decyzję o zawieszeniu wydawania miesięcznika I-biz.

bFfjwLPF

Wydawnictwo VFP Communications podjęło decyzję o zawieszeniu wydawania miesięcznika I-biz. Jak podają przedstawiciele wydawnictwa powodem tej decyzji jest niższa niż zakładana rentowność tytułu.

I-biz był miesięcznikiem specjalizującym się w tematyce e-biznesowej, we wszelkich jej aspektach, a więc m.in. w: e-commerce, e-marketingu i e-reklamie, itp. Pierwszy numer miesięcznika został wydany w listopadzie 2008 r. Kłopoty magazynu można było zauważyć już w styczniowym numerze, który został wydany jako dwumiesięcznik. Kolejny, marcowy numer już się nie ukazał.

bFfjwLPH

Pierwszy numer I-biz.

Mimo, że jakość miesięcznika stała na wysokim poziomie w kolejnych numerach ilość reklam była niepokojąco niewielka, co najprawdopodobniej ostatecznie zaważyło o zamknięciu magazynu. To nie pierwszy dowód na to, że branża interaktywna nie wierzy w reklamę w prasie.

Osoby, które zamówiły prenumeratę I-biz otrzymały propozycję rekompensaty poniesionej straty w formie zamówienia innych tytułów VFP Communications lub zwrotu pieniędzy.

Warto przypomnieć, że I-biz był wydawany w czasach bańki internetowej, na początku XXI wieku. Zawieszony w 2001 roku czekał blisko 8 lat na reaktywację. Czy wydawca wznowi publikację pisma po raz trzeci?

bFfjwLQi
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)