Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
04.06.2009 18:10

Video online rządzi w USA

Ponad 70% amerykańskich internautów ogląda w sieci klipy video.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 70% amerykańskich internautów ogląda w sieci klipy video.

Według raportu Global Web Index video online wyprzedziło w USA inne sieciowe aktywności, takie jak blogi, czy serwisy społecznościowe. Badanie na zlecenie Trendstream przeprowadziła firma Lightspeed Research.

W ciągu jednego tygodnia w styczniu tego roku, 97 milionów osób w USA obejrzało w internecie klip video. Największy udział w tym wyniku ma młodzież. Wśród osób w wieku 16-17 lat video w sieci zobaczyło 8 na 10 osób, podczas gdy w grupie 55-64 lata było to 65% populacji.

Młodzi nie tylko aktywniej korzystają z gotowych zbiorów, ale też wgrywają filmy chętniej niż ludzie starsi (46% vs 21%). Co drugi nastolatek deklaruje też, że wymienia się znaleziskami ze znajomymi.

Dominującą platformą video jest YouTube, z którego w USA korzysta prawie 70% osób. Co ciekawe, drugą najpopularniejszą formą dostępu do klipów jest e-mail (35%).

"Internauci nie chcą jedynie biernie przeglądać filmów. Chcą aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia treści i jej wymiany. Tradycyjny model nadawania sygnału widzowi bez angażowania go na wszystkich tych poziomach niedługo umrze. Przyszedł czas na współpracę, współdystrybucję i pełną demokratyzację contentu video" - powiedział Tom Smith, dyrektor zarządzający Trendstream.

Źródłó: Brand Republic

Tagi: usa, firma, sieci, video, internauci, youtube, serwisy, online, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz