Notowania

internet
13.11.2009 15:32

W imię Ojca i Syna. Enter.

Papież meiluje, a nastoletni haker uczy biskupów, jak zostać piratem w Sieci. Uświęcone science fiction? Nie, to po prostu biskupi z całego świata spotkali się w Watykanie, by porozmawiać o Internecie i zagrożeniach z nim związanych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Europejska Komisja Biskupia ds. Mediów zorganizowała spotkanie pod hasłem: „Kultura internetu a komunikacja Kościoła” odbywające się w ramach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Wśród tematów poruszanych przez hierarchów Kościoła będą m.in.: wpływ internetu na misję Kościoła, jego dialog ze światem, kapłani, orędzie chrześcijańskiego a Sieć. Wiceprzewodniczący CCEE, kard. Josip Bozanić podkreśla, że internet jest dziś nie tylko narzędziem, lecz wręcz odrębnym światem – siódmym kontynentem. W związku z tym Kościół nie może przejść obojętnie wobec niego. Za pomocą tego medium chce dotrzeć do jak największej liczby ludzie, przede wszystkim zaś do młodzieży.

- Dla tego pokolenia przestrzeń wirtualna jest miejscem, gdzie tworzą się więzi społeczne i gdzie uczy się życia. Powinna być ona miejscem krzewienia kultury, szacunku, dialogu i przyjaźni – stwierdził kardynał i wskazał na to, iż współcześnie konieczne jest przetłumaczenie języka wiary na nowe języki używane w internecie.

Podczas trwającego do niedzieli, czyli do 15 listopada spotkania, biskupi zapoznają się z obecnymi przemianami w internecie, ze sposobami korzystania z Sieci. Rozmawiać będą o roli internetu w duszpasterstwie, czy tworzeniu parafialnych, katolickich stron internetowych. Na konferencji obecni mają być przedstawiciele Facebooka, Google, serwisu mikroblogowego Identi.ca oraz Wikipedii.

Poruszony zostanie również problem Kościoła w epoce zappingu (czyli nieustannego skakania po kanałach telewizyjnych) i klikania w klawiaturę komputera. Biskupi będą się zastanawiać, jaki jest wpływ rewolucji cyfrowej na życie Kościoła, jak zmienia ona praktyki religijne chrześcijan, jak przełożyć na jej język doświadczenie religijne.

Osobny temat poświęcony będzie kwestii hakerów. Jedną z prelekcji poprowadzi niepełnoletni haker (pseudonim Bruno) ze Szwajcarii, który przedstawicielom episkopatów europejskich tłumaczył będzie zawiłości związane z internetem, nowymi technologiami, zjawiskiem piractwa w sieci oraz środkami bezpieczeństwa podejmowanymi, by mu przeciwdziałać. Księża będą mieć okazje dowiedzieć się również więcej na temat "kultury hakerów" i wirtualnego świata, w jakim żyją.

Źródło: info.wiara.pl, PAP

Tagi: internet, serwis, sieci, pomoc, strona, technologia, wpływ, komisja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz