Notowania

pomoc
12.07.2010 15:41

W klatce sam na sam z Facebookiem. Eksperyment LG

W centrum Warszawy stanęła dziwna budowla, a w środku człowiek. Zamknięty. Do dyspozycji ma jedynie telefon komórkowy z dostępem do Facebooka. W klatce spędzi siedem dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

W centrum Warszawy stanęła dziwna budowla, a w środku człowiek. Zamknięty. Do dyspozycji ma jedynie telefon komórkowy z dostępem do Facebooka. W klatce spędzi siedem dni.

LG chce sprawdzić, jaki wpływ na nasze życie społeczności i czy da się przetrwać tylko dzięki wirtualnym kontaktom. Patryk, królik doświadczalny, został zamknięty w przeszklonym "pudle" w miniony weekend. Jego klatka stanęła w samym centrum Warszawy, tuż przy Złotych Tarasach i dworcu Centralnym. Cały czas mogą obserwować go ludzie.

LG stworzyło onLife, ponieważ pragnie sprawdzić na ile każdy z nas znajdując się nawet na bezludnej wyspie – czego symbolem jest szklany Kubik, może prowadzić życie towarzyskie tylko przy pomocy telefonu LG z dostępem do portali społecznościowych? - pisze w komunikacie LG.

Wideo z odsłonięcia szklanego apartamentu, nakręcone przez Macieja Budzicha:

Patryk Tomżyński ma 21 lat. Przez siedem dni musi zbudować wirtualną sieć kontaktów, która pomoże mu się uwolnić. Każdy może śledzić na bieżąco eksperyment. Na Facebooku powstał specjalny fanpage onLife. Aby uwolnić Patryka, internauci muszą znaleźć w poszczególnych miejscach Warszawy specjalne kody, przygotowane w ramach ARG (Gra Rzeczywistości Alternatywnej), mającej połączyć świat wirtualny z realnym.

Przy okazji eksperymentu LG promuje również swoje telefony z dostępem do Facebooka: LG Swift (z którego korzysta Patryk), LG Mini, LG Bali i LG Cookie.

Tagi: pomoc, warszawa, portal, telefon, centrum, wpływ, sieć, lato, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz