Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
06.02.2009 16:10

Więcej e-booków na urządzenia mobilne od Google i Amazon

Dwaj giganci zapowiadają przeniesienie swoich zbiorów na telefony komórkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwaj giganci zapowiadają przeniesienie swoich zbiorów na telefony komórkowe.

W czwartek zarówno Google, jak i Amazon poinformował o swoich planach, dotyczących udostępnienia zbiorów e-booków posiadaczom takich urządzeń, jak iPhone czy G1.

Amazon pracuje aktualnie nad udostępnieniem tytułów aktualnie oferowanych za pośrednictwem swojego Amazon Kindle na różnego rodzaju telefony komórkowe. Oprócz informacji o wprowadzeniu na rynek nowej wersji Kindle, Amazon nie ujawnił kiedy 230 000 e-booków miałoby być dostępne na smartfonach.

Z kolei oferta Google wydaje się dużo mniej atrakcyjna - wyszukiwarkowy gigant umożliwił co prawda przeglądanie bazy 1,5 miliona książek, są to jednak tytuły dostępne w domenie publicznej.

Jeżeli chodzi o ilość Google wygrywa z Amazon bezsprzecznie, jeśli natomiast wziąć pod uwagę jakość materiałów - sytuacja jest dokładnie odwrotna. Amazon oferuje na Kindle wiele świeżych pozycji i aktualnych bestsellerów. Google zaś udostępnia jedynie te książki, którym prawa autorskie albo wygasły (bardzo stare tytuły) albo nigdy ich nie miały (np. dzienniki ustaw) - zapowiada jednak poszerzanie swojej oferty.

W odróżnieniu od Google Book Search dostępnego z poziomu komputerów PC, mobilna wersja nie będzie wyświetlać zeskanowanych stron książek, ale znacznie "lżejszy" tekst.

Specjaliści są jednak zdania, że tak samo jak wbudowane w telefonach aparaty nie zastąpiły - i prawdopodobnie nigdy nie zastąpią - cyfrowych aparatów, tak samo przenosiny e-booków na urządzenia mobilne będzie jedynie namiastką możliwości, jakie dają dedykowane ku temu narzędzia, takie jak Kindle.

źródło: NYTimes.com

Tagi: rynek, google, iphone, urządzenia, jakość, telefony, amazon, nowej, wersja, mobilne, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz