Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Więcej filmów do pobrania z YouTube

0
Podziel się

YouTube poszerza program płatnego pobierania filmów o kolejnych partnerów.

bEifGekB

YouTube poszerza program płatnego pobierania filmów o kolejnych partnerów.

W połowie lutego poinformowaliśmy o rozpoczęciu testów, w ramach których wybrani partnerzy YouTube mogli ustalać własne ceny i umożliwić internautom pobieranie swoich treści. Teraz należący do Google serwis video, rozszerza swój program na innych amerykańskich partnerów, chcących wziąć w nim udział.

W fazie testów partnerzy sami mogli określać, czy ich filmy będą darmowe, czy płatne oraz na jakich warunkach licencyjnych będą one udostępniane. Większość z nich kosztowała wtedy około 1 dolara.

bEifGekD

Krok ten może mieć związek z informacją, jaką przekazał nie dawno szef Google, Eric Schmidt. Według niego już wkrótce można spodziewać się odejścia od modelu reklamowego opartego na reklamach i podążania w stronę płatnej subskrypcji. By jednak przekonać użytkowników do pobierania filmów nawet za niewielką opłatą, konieczne jest stałe poszerzanie zbiorów o materiały wysokiej jakości. Umowy z największymi wytwórniami (jak ostatnia z Sony Pictures) wydają się być podstawą do myślenia o zarabianiu na płatnym pobieraniu video.

Desperackie próby wyduszenia z YouTube każdego dolara, są podyktowane czarnymi prognozami, według których Google może stracić w tym roku na swoim serwisie video nawet pół miliarda dolarów. Olbrzymia popularność, w przypadku YouTube (w marcu 83 miliony odwiedzin), nigdy nie szła w parze ze zdolnością generowania odpowiednich zysków.

Źródło: TechCrunch

bEifGele
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)