Notowania

internet
24.09.2009 12:00

Wielka Brytania ściga piratów

Proponowany projekt prawny nadzoru nad transferem materiałów objętych prawem autorskim będzie kosztował każdego użytkownika 25 funtów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Proponowany projekt prawny nadzoru nad transferem materiałów objętych prawem autorskim będzie kosztował każdego użytkownika 25 funtów rocznie.

Celem propozycji prawnej jest zablokowanie dostępu do sieci osobom, które ściągały nielegalnie filmy bądź inne materiały. Rozwiązanie to ma pomóc zmniejszyć straty przemysłu rozrywkowego, jakie generuje piractwo w sieci.

Koszt nadzoru nad siecią w celu wyłapania nielegalnego przesyłu danych wynosi ok. 1 miliona funtów dziennie, podaje John Petter, szef consumer division w British Telecom największym brytyjskim dostawcy szerokopasmowego Internetu.

Ponieważ jest to znaczny koszt, a możliwości jego manipulacją niewielkie, zostanie on najprawdopodobniej przerzucony na odbiorcę końcowego usługi.

Według rzecznika prasowego BT najdroższa będzie integracja systemu nadzoru nad użytkownikami ściągającymi dane z dotychczasową infrastrukturą dostawców Internetu.

Jak na razie cała sytuacja nie jest jeszcze przesądzona: - Jakakolwiek decyzja musi być podjęta w oparciu o rozsądne zestawienie zysków i strat. Mamy nadzieję, że BT odpowie na nasze zapytanie i dostarczy potrzebne informacje, żebyśmy mogli podjąć przemyślaną decyzję – mówi rzecznik prasowy Departamentu Biznesu.

Wszyscy więksi dostawcy Internetu w Wielkiej Brytanii są przeciwko planowanym rozwiązaniom.

Pewnym technologicznym problemem może być określenie, które aktywności pobierania danych z sieci są legalne. Możliwa jest sytuacja, w której osoba pobierająca legalny materiał ze strony producenta potraktowana będzie jak pirat i odcięta od dostępu do sieci.

Źródło: v3.co.uk

Tagi: internet, system, materiały, prawo, sieci, strona, projekt, film, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz