Notowania

internet
15.06.2009 15:10

Windows 7 bez IE w Europie

Nie do końca o takie rozwiązanie nam chodziło - komentują urzędnicy w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na terenie Europy Microsoft będzie sprzedawać nową wersję swojego systemu operacyjnego bez przeglądarki IE. Unia Europejska liczyła na nieco inne rozwiązanie.

W ubiegły czwartek Microsoft poinformował o usunięciu przeglądarki Internet Explorer z europejskiej wersji systemu Windows 7, którego premierę zapowiedziano na 22 października. Zmieszani przedstawiciele Unii Europejskiej przyznają, że nie są do końca usatysfakcjonowani takim rozwiązaniem, gdyż liczyli oni raczej na dodanie możliwości instalacji innych przeglądarek niż ich całkowity brak.

Rozwiązanie takie może się wiązać ze sporymi utrudnieniami, które odczują użytkownicy nowego Windowsa. Brak przeglądarki internetowej oznacza bowiem, że niemożliwe stanie się... pobranie jakiejkolwiek alternatywy dla IE.

Microsoft zapewnia jednak, że chętni do korzystania z IE nie będą mieć problemów z jego instalacją - specjalna wersja przeglądarki będzie dostarczana na oddzielnym nośniku. Dzięki temu problemy z instalacją dowolnej przeglądarki będą z pewnością mniejsze, jednak w opinii samych użytkowników jest to zbędne zamieszanie. Główną zmianą, jakiej oczekiwaliby sami konsumenci, byłoby umożliwienie szybkiego usunięcia niechcianej przeglądarki z komputera.

Unia Europejska będzie w dalszym ciągu przyglądać się działaniom Microsoftu i sposobu dystrybucji nowego systemu wraz z dołączoną instalacją IE.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku na wniosek norweskiej firmy Opera, gigant z Redmond został oskarżony przez Komisję Europejską o stosowanie praktyk monopolistycznych. W ocenie europejskich władz wbudowanie w system Windows przeglądarki IE jest naruszeniem wolnorynkowej polityki.

Tagi: internet, firma, nowe, system, unia, opinia, microsoft, nowa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz