Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
21.06.2010 08:02

Wirtualne studio TVN24 na wieczór wyborczy

Wzorem amerykańskich mediów stacja postawiła na efektowność. O wynikach wyborów z wirtualnego studia mówił Jarosław Kuźniar.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzorem amerykańskich mediów stacja postawiła na efektowność. O wynikach wyborów z wirtualnego studia mówił Jarosław Kuźniar.

Po raz pierwszy wirtualne studio TVN wykorzystał przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wtedy też na antenie stacji zjawiła się Inga Rosińska, będąc jednocześnie w Brukseli. Trik ten był możliwy dzięki nałożeniu ruchu kamery ustawionej w studiu telewizyjnym na kamerę z wirtualną scenografią.

W 2008 roku wieczór wyborczy z wykorzystaniem wirtualnego studia wyemitowała telewizja NBC. O stołek prezydenta walczyli w USA Barack Obama oraz John McCain.

W trakcie wieczoru wyborczego w czerwcu 2008 roku w studiu TVN24 „zmaterializowała” się Inga Rosińska. Podczas wyborów prezydenckich było jednak nieco skromniej.

Wirtualne studia z powodzeniem od wielu lat są wykorzystywane na przykład podczas emisji prognoz pogody, z tą różnicą jednak, że tam kamera stoi nieruchomo. Zorganizowanie wirtualnego studia, w którym obraz się porusza, jest nieco trudniejsze. Dla widzów jest to jednak kolejne uatrakcyjnienie, dzięki któremu nie muszą oglądać prezenterów na stołkach.

Tagi: usa, wybory, prezydent, media, telewizja, emisja, rok, tvn, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz