Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
23.06.2009 12:10

Władze kontra piraci

Prawie co dziesiąty konsument z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych przyznaje się do nielegalnego pobierania video z internetu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie co dziesiąty konsument z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych przyznaje się do nielegalnego pobierania video z internetu.

Ankieta przeprowadzona przez Futuresource Consulting wykazała, że zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA blisko dwóch na trzech internautów ogląda na swoim komputerze telewizję, filmy i inne nagrania video - 15% z nich przyznaje, że robi to nielegalnie.

Powszechny dostęp do nielegalnych treści to główna przeszkoda w rozwoju serwisów produkujących wysokiej jakości content, w coraz większym stopniu wpływając na spadek ich zysków mimo wysiłków rządów i organizacji chroniących prawa autorskie - czytamy w raporcie.

Władze państwowe dokładają co prawda starań, by wspierać organizacje w walce z piractwem jednak przekonywanie internautów do korzystania z płatnych, w pełni legalnych materiałów nie jest proste.

W ubiegłym miesiącu francuskie Zgromadzenie Narodowe (niższa izba parlamentu) przyjęła uchwałę, która zezwala na monitorowanie przepływu nielegalnych treści i odłączanie od internetu notorycznych piratów.

Tymczasem w ubiegły czwartek sąd w Minnesocie wydał wyrok skazujący 32-letnią Jammie Thomas-Rasset na karę blisko 2 milionów dolarów, jako odszkodowanie za pobranie 24 nielegalnych utworów muzycznych.

Tagi: usa, internet, serwis, prawo, sąd, telewizja, francja, raport, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz