Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WP: Nowa odsłona serwisu kultura

0
Podziel się

Elżbieta Adamiak, Maria Czubaszek, Małgorzata Pęcińska i Grzegorz Gortat to kolejni twórcy przedstawiający swój ogląd świata, w serwisie kultura.wp.pl

bEifQJud

Elżbieta Adamiak, Maria Czubaszek, Małgorzata Pęcińska i Grzegorz Gortat to kolejni twórcy przedstawiający swój ogląd świata, w serwisie kultura.wp.pl

Zgodnie z zapowiedziami twórców serwisu Kultura, jest on nieustannie rozbudowywany o kolejne propozycje multimedialne. - Chcemy skupić wokół serwisu osoby myślące, o szerokim spectrum zainteresowań, stąd nasze starania o systematyczne rozszerzanie oferty witryny - podkreśla Małgorzata Skrobecka, koordynator serwisów czat i kultura.

I tak, w każdy czwartek, wysłuchać można nowej audycji redagowanej przez popularyzatorkę muzyki klasycznej, Małgorzatę Pęcińską. Cykl nosi wspólny tytuł A piecere.

bEifQJuf

Kolejna z nowych propozycji to artykuły, które ukazują się pod wspólnym tytułem Zapiski mężczyzny po niewłaściwej stronie czterdziestki. Ich autor, Grzegorz Gortat, to "wróg jesieni, orędownik globalnego ocieplenia. Wśród osób zaufania publicznego na pierwszym miejscu wymienia Humphreya Bogata..." Pełne ciepłego humoru felietony można przeczytać lub... odsłuchać.

Z oczywistych względów do odsłuchania zachęca także Śpiewnik uczuć bliskoznacznych Elżbiety Adamiak. Tu internauta ma jeszcze więcej możliwości: do utworu muzycznego dołączony jest bowiem tekst piosenki. Wokół jego tematu pieśniarka snuje własne przemyślenia. Dodatkowo prezentowane są - jako swoista ilustracja tekstu - fotografie wykonane przez artystkę.

Pojawiła się również nowa rubryka prowadzona przez Kiczkoka Ćwicz Kicz. Autorka w zabawny sposób mierzy się z problematyką kiczu w różnych sferach życia. W zakładce znaleźć można zarówno wywiady ze zbieraczami (np. maskotek), obejrzeć ich zdumiewające kolekcje, poznać laureatów Turnieju Łgarzy czy wreszcie dowiedzieć się, gdzie znajduje się oaza kiczu, hazardu i seksu ...

Maria Czubaszek w sekcji Magia magla w każdy piątek ostrze swojej satyry kieruje w stronę tabloidów. Jej pełne ironii i dystansu dźwiękowe felietony śmieszą i nadają rzeczywistości właściwe - a naruszone przez kolorową prasę - proporcje.

bEifQJul

Źródło Wirtualna Polska

bEifQJuG
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)