Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
20.10.2009 11:20

Wykop.pl będzie mieć swoją ulicę we Wrocławiu?

Użytkownicy portalu społecznościowego Wykop.pl mobilizują się do przeprowadzenia "mailowego ataku" na wrocławski Urząd Miejski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Użytkownicy portalu społecznościowego Wykop.pl mobilizują się do przeprowadzenia "mailowego ataku" na wrocławski Urząd Miejski.

Od wczoraj na stronach Urzędu Miejskiego internauci mogą głosować na nazwę ulicy, przy której znajdować się będzie stadion piłkarski przeznaczony na Euro 2012. Do informacji dotarł też jeden z użytkowników popularnego serwisu Wykop.pl, który postanowił zachęcić społeczność do zmasowanego ataku na skrzynki mailowe wrocławskiego magistratu.

Zgodnie z pomysłem autora, użytkownicy chcący wesprzeć akcję powinni przesłać na specjalny adres e-mail wiadomość z propozycją ulicy "Wykop".

Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem, jednak część użytkowników twierdzi, że takie zachowania mogą tylko zniechęcić instytucje publiczne do wychodzenia naprzeciw internautom w przyszłości. Obrońcy pomysłu ul. Wykop twierdzą, że nazwa nie tylko bezpośrednio nawiązuje do ich serwisu społecznościowego, ale dodatkowo samo słowo "wykop" może kojarzyć się z piłką nożną. Przeciwnicy są zdania, że spamowanie skrzynek urzędników może doprowadzić do sytuacji, w której pomysł zostanie uznany za żart a sami urzędnicy zniechęcą się do podobnych inicjatyw mających na celu angażowanie internautów.

Czy więc będziemy mieć do czynienia z największym i najbardziej namacalnym przykładem słynnego zjawiska "wykop effect"?

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami serwisu Wykop.pl oraz Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i oczekujemy na ich komentarz.

Tagi: serwis, akcja, strona, komentarz, portal, użytkownicy, atak, stadion, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz