Notowania

spółki
14.04.2009 01:00

Wyniki finansowe Nokaut.pl

Porównywarka cen Nokaut.pl w 2008r. poprawiła przychody o 244%, a wynik EBITDA o 480%.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl - jedna ze Spółek portfelowych bmp Media Investors spółki-córki notowanego na giełdzie funduszu bmp AG - ogłosiła wyniki finansowe za 2008 rok. *

W ubiegłym roku Spółka przy przychodach na poziomie 2,44 mln zł zarobiła 0,52 mln zł na poziomie zysku netto. Nokaut.pl poprawił przychody o 244%, a wynik EBITDA o 480%.

Walne zgromadzenie udziałowców dokonało również podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z 79 tys. zł do 553 tys. zł co jest pierwszym krokiem na drodze do przekształcenia jej w spółkę akcyjną.

Z badania Megapanel/PBI za styczeń 2009 wynika, że Nokaut.pl znajduje się w 30 najbardziej popularnych serwisów w Polsce. Wśród serwisów branży eCommerce porównywarka cen ustępuje jedynie serwisom grupy Allegro, wyprzedzając tym samym pod względem odwiedzin Merlin.pl czy Empik.com.

"Handel internetowy mocno związał się z rynkiem porównywarek cen i obecnie rynek ten jest jedną z sił napędowych polskiego eCommerce. Myślę, że w najbliższym czasie Nokaut.pl będzie dalej zwiększał swój zasięg, poprawiając przy tym wyniki finansowe." - powiedział Wojciech Czernecki, członek zarządu Nokaut.pl Sp. z o.o.

Rosnąca popularność serwisu i idąca za nią poprawa wyników finansowych sprawiła, że założyciele i inwestorzy, podjęli kroki w kierunku przekształcenia firmy w spółkę akcyjną.

"Właściciele prognozują, że przychody Spółki mogą wzrosnąć przy dobrej rentowności w perspektywie 2-3 lat do 10 mln złotych pomimo panujących w chwili obecnej negatywnych warunków w całej gospodarce. Nie wykluczamy także akwizycji firm, które mogłyby przynieść znaczące synergie z podstawowym biznesem Spółki." - powiedział Jens Spyrka, prezes zarządu bmp Media Investors, jednego z wiodących udziałowców Nokaut.pl Sp. z o.o.

Źródło: Nokaut.pl

Tagi: spółki, wyniki, rynek, media, branży, handel, badania, polsce, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz