Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
23.03.2010 16:03

Wyniki konkursu "Bloger 2009 Roku" unieważnione - dyskusja trwa

Po licznie napływających skargach i krytycznych głosach unieważniono wyniki konkursu "Bloger 2009 roku" organizowanego prze Wiadomości24.pl (R)ewolucja już trwa. Decyzja była zwieńczeniem burzliwej dyskusji, jaka objęła bądź dotyczyła blogosfery.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po licznie napływających skargach i krytycznych głosach unieważniono wyniki konkursu "Bloger 2009 roku" organizowanego prze Wiadomości24.pl (R)ewolucja już trwa. Decyzja była zwieńczeniem burzliwej dyskusji, jaka objęła bądź dotyczyła blogosfery.

Wyniki unieważnione - nowi nagrodzeni

Na początku najważniejsze fakty - w pierwszej wersji w konkursie Wiadomosci24.pl w kategorii Internet i technologie wygrał blog (R)ewolucja już trwa, który otrzymał 550 głosów. Dla porównania zajmujący 2 miejsce Blogplay otrzymał głosów 182, a Antyweb - 106. Decyzja ta zdziwiła wielu internautów, gdyż - jak się okazało - nagrodzony blog zawierał tylko jeden wpis.

Sytuację skomentował na swojej stronie Grzegorz Marczak:

"Okazało się, że kategorię tę (Internet i technologie - B.M.) wygrał blog (o ile to można blogiem nazwać) z jednym wpisem z czerwca 2009. Blog tez został stworzony na platformie kontrowersje.net (ale to dopiero początek).

Sprawdziłem wiec jakie inne blogi z platformy kontrowersje.net radziły sobie w konkursie. Okazało się, że wszystkie które startowały wygrały – łącznie z główną nagrodą czyli Blog Roku 2009 oraz zwycięstwami w kategoriach tematycznych.

(...) Skoro można w taki sposób wygrywać ten konkurs to przecież nie ma on najmniejszego sensu i szkoda tylko czasu tych 500 blogerów którzy namawiali swoich czytelników na głosowanie. Ciekawy jestem też jak na takie wyniki zapatruje się jak rozumiem poważni sponsorzy bo mi na ich miejscu byłoby tak po prostu głupio."

Głos Grzegorza Marczaka poparło szereg innych internautów, którzy swoje wątpliwości zgłaszali do organizatorów konkursu, w rezultacie czego ci unieważnili poprzednie wyniki i ogłosili, że zgodnie z nową kwalifikacją tytuł najlepszego Bloga 2009 Roku otrzymał Blogplay.eu, II miejsce zajął Antyweb, a III miejsce Blog Shpyo:

"Do głosowania dopuszczono 406 blogów, w tym przez pomyłkę (R)ewolucja już trwa. Decyzją internautów został on uznany za najlepszy blog, głosowało na niego 550 internautów".

Zwycięzca rezygnuje z wygranej i krytykuje blogerów

Swoje oświadczenie wydał również Jacek Kamiński, autor kontrowersyjnego bloga. Kamiński rezygnuje z przyznanego mu tytułu i nagrody, gdyż - jak pisze:

"- Mój blog na www.kontrowersje.net blogiem nie jest. Tak sobie myślę, że nie byłby nim nawet, jakby miał z 500 wpisów, ale to już inna sprawa...

- Tym samym winą moją bezwzględną jest, że zasad konkursu przed zgłoszeniem dokładnie nie zanalizowałem i swojego niebloga do niego zgłosiłem. To zgłoszenie stanowiło prapoczątek wszystkich późniejszych zawirowań, więc ta moja wina jest oczywista.

- Jakby na to nie patrzeć, to ja odpowiadam więc za te późniejsze wszystkie wydarzenia, czyli między innymi za to, że organizator mój blog do konkursu zakwalifikował, że brałem bez szemrania udział w przeskuteczniej akcji marketingowej MatkiKurki, że zdobyłem 550 głosów i zdobyłem nagrodę, którą - co najgorsze - śmiałem bezczelnie odebrać.

Mając na uwadze powyższe, z dniem dzisiejszym rezygnuję z przyznanego bezprawnie mojemu nieblogowi prestiżowego tytułu: Blog roku 2009 w kategorii Internet i Technologie."

Takie zakończenie poprzedza jednak długa i nie pozbawiona mocnych słów i oskarżeń wymiana zdań. Kamiński poczuł się dotknięty uwagami Marczaka, czemu dał wyraz we wpisach na swojej stronie - w pierwszym dotyczącym przede wszystkim osoby Marczaka i w drugim, w którym dostało się całej blogosferze. Kamiński komentuje zaistniałą sytuację, odpowiada na zarzuty, którym zresztą nie jest dłużny.

Do dyskusji włączyli się również inni użytkownicy sieci, w tym także przedstawiciel platformy kontrowersje.net Piotr Wielgucki (O co Wam chodzi blogosfero? Kontrowersje.net nikogo nie oszukały!), który w ostrym tonie przekonuje, że regulaminu nie złamał, w związku z czym tłumaczyć się nie zamierza.

Tagi: internet, akcja, sieci, strona, technologia, konkurs, rok, kamiński, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz