Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
09.04.2009 01:00

YouTube i UMG stworzą serwis muzyczny

Wczoraj przedstawiciele Google i Universal Music Group poinformowali o planowanym uruchomieniu serwisu, pełniącego rolę huba z wysokiej jakości klipami video.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj przedstawiciele Google i Universal Music Group poinformowali o planowanym uruchomieniu serwisu, pełniącego rolę huba z wysokiej jakości klipami video.

Vevo.com - pod tym adresem jeszcze w tym roku internauci będą mogli znaleźć materiały video (klipy muzyczne + powiązane filmy), będące własnością największej na świecie wytwórni muzycznej. Serwis będzie działać w oparciu o technologie, z których korzysta obecnie YouTube.

Na konferencji prasowej przedstawiciel Google, David Eun stwierdził, że projekt będzie dobrym przykładem partnerskiej współpracy między przemysłem muzycznym i internetowym, z którego korzyści będą czerpać obydwie strony. Eun nie wspomniał jednak w jaki sposób zamierza przekonać użytkowników, by odwiedzali Vevo, którego katalog klipów będzie kopią kanału UMG na YouTube. O ile można zakładać, że serwis zawierający wysokiej jakości klipy muzyczne, pochodzące bezpośrednio od wytwórni będzie w stanie wygenerować większe zyski z reklam niż zaśmiecony YouTube, o tyle przekonanie internautów do zamiany YouTube na Vevo (dokładnie te same treści!) może być ciężkim zadaniem.

Google prowadzi rozmowy także z innymi czołowymi wytwórniami, które zachęca do współpracy przy projekcie.

Tagi: serwis, google, materiały, video, jakości, projekt, zyski, internauci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz