Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google
22.01.2009 00:00

YouTube rozwija program afiliacyjny

Google postanowiło rozbudować uruchomiony jesienią 2008 roku program afiliacyjny działający w ramach YouTube.

Podziel się
Dodaj komentarz

Google postanowiło rozbudować uruchomiony jesienią 2008 roku program afiliacyjny działający w ramach YouTube.

Usługa pozwala reklamodawcom sprzedawać promowane przez siebie produkty (click-to-buy) za pośrednictwem boksów pojawiających się w powiązanych tematycznie klipach. Rozszerzenie programu polega na tym, że nie jest on już ograniczony do terenu Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonego Królestwa.

click-to-buy - box reklamowy youtube

Od teraz z usługi mogą korzystać także partnerzy Google'a z Niemiec, Hiszpanii i Holandii. Zmieniono też wygląd samych boksów reklamowych - mają one postać półprzezroczystych pasków pojawiających się na ekranie na początku każdego wideo. Nasz kraj jest ważnym rynkiem dla Google, jednak nie wiadomo kiedy boksy reklamowe pojawią się w polskiej wersji YouTube.

Oczywiście przedstawiciele firmy przekonują do nowego rozwiązania bardzo spektakularnym case study. Otóż w listopadzie zeszłego roku Monty Python uruchomił swój kanał na YouTube, dzięki czemu zdobył szczyty listy najpopularniejszych klipów serwisu. Dzięki programowi afiliacyjnemu płyt DVD ze skeczami Monty Pythona skoczyły na 2gie miejsce najlepiej sprzedających się produktów Amazona w kategorii seriale i filmy zwiększając sprzedaż o 23 000 proc.

Pomimo medialnego case study nie ma szans na to, aby w najbliższym czasie reklamy w YouTube stały się dla Google ważnym źródłem dochodu. Ale firma z Mountain View co chwilę testuje nowy sposób monetyzacji wideo. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu zrekompensować straty spowodowane kryzysem i osiągnąć dodatkowe zyski w perspektywie najbliższych kilku lat.

Źródło: Webhosting, mediamemo.allthingsd.com, blog YouTube

Tagi: google, sprzedaż, 2008, produkty, youtube, program, usługi, wygląd, filmy, dvd, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz