Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
27.04.2010 10:19

YouTube wprowadza opłaty za oglądanie wideo

Google zdecydował, że za dostęp do części materiałów YouTube.com trzeba będzie trzeba płacić. Do tej pory serwis zarabiał na reklamach, a korzystanie z niego było darmowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Google zdecydował, że za dostęp do części materiałów YouTube.com trzeba będzie trzeba płacić. Do tej pory serwis zarabiał na reklamach, a korzystanie z niego było darmowe.

YouTube, największy w sieci serwis multimedialny (500 mln użytkowników), uruchomił usługę wynajmowania wideo na zasadzie pay-per-view. Użytkownicy serwisu będą musieli płacić za dostęp do częsci materiaów zamieszczanych na stronie - póki co w ofercie znajdują się filmy bollywoodzkie, anime, horrory i filmy dokumentalne.

Jak donosi CNN, nadal głównym źródłem dochodów serwisu maja pozostać reklamy. Przedstawiciele Google podają przy tym, że trwają prace nad stworzeniem nowych modeli płatności, m.in. poprzez abonament. Decyzje i stosowne zmiany w tym względzie mają być podane do wiadomości publicznej wkrótce.

Google ogłosił, że prowadzi również rozmowy ze studiami takimi, jak Lion's Gate, Sony i Warner Bros dotyczące umieszczenia ich materiałów w płatnym katalogu. Według CNN na umieszczenie kilku pełnometrażowych filmów fabularnych i telewizyjnych w ofercie Youtube do tej pory zgodziło się Sony Pictures. Przedstawiciele firmy odmówili jednak komentarza w tej sprawie.

Póki co usługa YouTube Rental jest jedną z najmniejszych na rynku programów i filmów dostępnych przez Internet i jednocześnie jedną z tańszych. Standardowo obejrzenie filmu kosztuje 99 centów, za lepsze produkcje trzeba zaś płacić 4 dolary.

Tagi: internet, rynek, serwis, horror, reklama, strona, sieci, produkcja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz