Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamiast laptopa - dwie cebule

0
Podziel się:

Policjanci zatrzymali 19-letniego oszusta internetowego, który wyłudzał pieniądze na aukcjach internetowych. Mężczyzna często zmieniał sposoby i taktykę postępowania. Prawdopodobnie oszukał w ten sposób około 100 ludzi.

Zamiast laptopa - dwie cebule

Młody mężczyzna podejrzany jest o to, że na jednej z aukcji internetowych stosował różne triki, by oszukać oferentów i klientów. Na jednej z aukcji internetowych stosował różne triki, np. ogłaszał, że chce sprzedać jakiś przedmiot, podawał przy tym konto bankowe uczciwego uczestnika aukcji, a gdy na konto wpływały pieniądze, zgłaszał się do oferenta po odbiór towaru, podając się za uczciwego klienta. Innym razem oferował do sprzedaży przedmiot, którego w rzeczywistości nie posiadał, podawał swoje konto bankowe, a po otrzymaniu gotówki, zamiast oferowanego towaru wysyłał klientowi w paczce dwa ziemniaki lub dwie cebule.

Póki co przedstawionych jest mu 18 zarzutów, jednak policjanci podkreślają, że liczba ofiar może się zwiększyć - prawdopodobnie wykorzystanych w ten sposób mogło być nawet 100 internautów z całego kraju. Na trop oszusta internetowego wpadli kryminalni z warszawskiej Białołęki.

Dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju to na razie jedyne środki podjęte przez policję w stosunku do 19-latka.

Źródło: Policja

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)