Notowania

Przejdź na
sejm
22.06.2009 15:10

Znamy zwycięzców VirNicka

W niedzielę zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Filmów Wirusowych VirNick. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Do ostatniego momentu trwały burzliwe dyskusje.

Podziel się
Dodaj komentarz

W niedzielę zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Filmów Wirusowych VirNick. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Do ostatniego momentu trwały burzliwe dyskusje.

Uczestnicy festiwalu przez 3 dni mieli okazję obejrzeć najlepsze produkcje wirusowe z serwisu YouTube, wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat marketingu wirusowego, a także w warsztatach filmowych. Punktem kulminacyjnym imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy "viral".

Spośród 59 nadesłanych filmów, jury pod przewodnictwem Tomasza Raczka wyłoniło najlepsze produkcje w dwóch kategoriach: profesjonalnej i amatorskiej. Dodatkowo dla amatorów przyznano nagrodę Grand Prix - dwuletnie stypendium w Krakowskiej Szkole Filmowej oraz Puchar Telewizji Kraków.

Przy ocenie w kategorii twórców amatorskich jury brało pod uwagę kryteria: oddanie charakteru filmu wirusowego, oryginalność, humor, niekonwencjonalne i niestandardowe podejście do tematu. Natomiast w kategorii twórców profesjonalnych: spójną wizje, zgodność idei i wykonania z przesłaniem marki, nowatorskość, niekonwencjonalność oraz siłę przekazu.

Największe uznanie jury zdobyły filmy: w kategorii amatorskiej "Volf - 3 minuty" Wojciecha Tomczaka, który otrzymał jednocześnie Grand Prix festiwalu.

Wśród filmów profesjonalnych nagrodę Virnick Platinum wygrały "Psy Paniczne" zrealizowane przez Oskara Kaszyńskiego ze Studia Panika.

Pozostałe nagrody zdobyli:

Puchar TVP Kraków - film "Kreskówki" Grzegorza Barańskiego
VirNick Golden - film "Kreskówki" Grzegorza Barańskiego

*Virnick Silver: *

film "Nie pluj gumy" Andrzeja Sabiny, Joanna Urbaniec, Łukasz Witek

VirNick Pro Golden - egzekwo:

film "118-118" Agencja reklamowa Opus B Film

film "Barwy Miłości" reż. Piotr Janas Hebes Film

VirNick Pro Silver - "Akcja w sejmie" Agencja reklamowa G7

Zwycięskie filmy można również obejrzeć na kanale YouTube Festiwalu.

Już jutro opublikujemy wideorelację z tego wydarzenia.

Tagi: sejm, serwis, telewizja, tvp, produkcja, marketing, konkurs, film, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz