Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
12.11.2009 12:54

Znany kierowca rajdowy wygrał proces z Google

Kierowca Formuły 1, Brazylijczyk Rubens Barrichello wygrał przed sądem w Sao Paulo proces przeciwko - należącemu do Google - serwisowi społecznościowemu Orkut. W ramach odszkodowania 37-letni kierowca otrzyma pół miliona dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprawa dotyczy setek fikcyjnych profili, zakładanych przez internautów w najpopularniejszym w Brazylii serwisie społecznościowym Orkut, powiązanych z osobą Barrichello. Pozew cywilny został złożony w lipcu 2006 roku.

Według brazylijskich mediów Google - oprócz 500 000 dolarów odszkodowania - będzie również zmuszone zapłacić około 600 dolarów za każdy dzień, dopóki wszystkie fikcyjne profile Barrichello nie znikną z serwisu.

Przedstawiciel serwisu Orkut stwierdził, że portal usuwa nielegalne treści tak szybko, jak to tylko możliwe, jednak nie czuje się odpowiedzialny za cały kontent, który pojawia się na ich stronach - szczególnie, gdy nie jest spodziewany jego negatywny odbiór.

Milioner przyznał, że nie chodzi mu o pieniądze, ale o szacunek - cała kwota zostanie przekazana na prowadzoną przez niego fundację Barrichello Kanaan Foundation.

Źródło: TechCrunch.com

Tagi: serwis, pieniądze, strona, proces, portal, rok, odszkodowanie, pozew, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz