Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zuckerberg jednak wymiękł

0
Podziel się:

Dwa dni po publikacji wyjaśnień na blogu Facebooka, dotyczących kontrowersyjnej zmiany w warunkach korzystania serwis powrócił do starej wersji regulaminu.

Zuckerberg jednak wymiękł
bETvVtBx

Dwa dni po publikacji wyjaśnień na blogu Facebooka, dotyczących kontrowersyjnej zmiany w warunkach korzystania serwis powrócił do starej wersji regulaminu.

Cała sprawa zaczęła się tak naprawdę już 2 tygodnie temu, gdy Facebook zaktualizował swój regulamin, zmieniając w nim pewien ważny zapis. Po aktualizacji serwis posiadał bowiem pełne prawa do treści umieszczanych przez użytkowników, nawet po usunięciu przez nich konta, o czym informowaliśmy w poniedziałek.

bETvVtBz

Właśnie w ostatnich dniach media i blogosfera podniosły temat, a na forach rozgorzała gorąca dyskusja na temat "googlowskich" zapędów Zuckerberga. Szef Facebooka opublikował na łamach oficjalnego bloga sprostowanie, w którym tłumaczył powody takiej decyzji i to, że tak naprawdę niewiele ona zmienia.

"Sytuacja wygląda tak, że każdy użytkownik jest właścicielem publikowanych przez siebie informacji i sam decyduje komu chce je udostępniać", tłumaczył CEO Facebooka. "Kiedy jednak ktoś chce podzielić się jakąkolwiek treścią z innymi osobami, wykorzystując do tego celu nasz serwis musi przekazać nam pełne prawa do owych treści, które z kolei my możemy udostępnić innym. Tak naprawdę nie mamy zamiaru przekazywać jakichkolwiek informacji naszych użytkowników wbrew ich woli, ani też do własnych celów."

Słowa te nie uspokoiły jednak rozjuszonych internautów, którzy gdzie tylko mogli manifestowali swój sprzeciw dla tych zmian. W przeprowadzonej wśród użytkowników ankiecie jedynie 6% poparło nowy regulamin.

Dziś na blogu Facebooka Zuckerberg poinformował, że pod naciskiem społeczności, która stanowczo potępiła zmiany, serwis powróci do wcześniejszej wersji regulaminu. Została także stworzona specjalna grupa "Facebook Bill of Rights and Responsibilities", w której użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi, dotyczące zasad korzystania z serwisu.

bETvVtBF

Kto społecznością wojuje, ... :)

bETvVtCa
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)