Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
24.06.2010 14:14

Zuckerberg z karą śmierci? Pakistan wzburzony za rysowanie Mahometa

Prokurator generalny Pakistanu oskarża Facebooka i jego twórcę, Marka Zuckerberga, o bluźnierstwo. Toczy się postępowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokurator generalny Pakistanu oskarża Facebooka i jego twórcę, Marka Zuckerberga, o bluźnierstwo. Toczy się postępowanie.

Prokurator generalny Pakistanu powołał się na zapis z kodeksu karnego, który mówi o zakazie tworzenia wizerunku proroka. W islamie to bardzo ciężkie przestępstwo, które jest również bluźnierstwem przeciw religii. Prokuratura domaga się surowej kary dla Marka Zuckerberga. Kodeks karny przewiduje, że w najcięższych przypadkach może skończyć się karą śmierci lub dożywotnim więzieniem. W najlżejszym zaś być może twórca Facebooka będzie musiał uszczknąć nieco ze swoich oszczędności i zapłacić grzywnę.

Postępowanie toczy się również wobec dwóch współtwórców serwisu: Dustina Moskovitza i Chrisa Hughesa. Kara grozi także pewnej Niemce, która zainicjowała konkurs. Sprawa trafi być może także na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Sprawa zaczęła się od konkursu na podobiznę proroka Mahometa. 19 maja Pakistan zablokował Facebook. Poza Facebookiem oberwało się także YouTube, który został zablokowany pod koniec maja. Ostatecznie jednak Islamabad zmiękł i blokada została częściowo zniesiona.

Tagi: serwis, prokuratura, konkurs, pakistan, oszczędności, kara, marka, facebook, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz