Money.plManagerStrategie Grupy dyskusyjne pl.soc.polityka Tusk, wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy

Tusk, wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy

Tusk, wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy

u2 <u...@o2.pl> / 2014-03-27 14:39:32
Donald Tusk w expose z 2007 roku:
Sprawiedliwe państwo bierze pod opiekę zawsze najsłabszych, nigdy najsilniejszych

Rodzic, który ma niepełnosprawne dziecko, często 24 godziny na dobę, dniem i nocą musi się nim opiekować i żyć w stałej gotowości do niesienia mu pomocy. I tak do końca swoich dni póki starczy sił. Co oferuje mu "sprawiedliwe państwo" Tuska, który już prawie 7 lat temu wygłaszał przytoczone powyżej piękne słowa?
Taki rodzic może liczyć na 820 zł (świadczenie pielęgnacyjne plus 200 złotych z programu rządowego) oraz na zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 złotych. Jednak w trosce o najsłabszych państwo Tuska stawia pewien warunek. Jest nim rezygnacja takiego rodzica z pracy zawodowej. Jeżeli go nie spełni to pozostają mu tylko te 153 złote.

Donald Tusk w expose z 2007 roku:
Teraz chciałbym powiedzieć o solidarności, która jest szczególnie mi bliska, o solidarności z niepełnosprawnymi. My słusznie w Polsce mamy poczucie, mam nadzieję, że mamy to poczucie ciągle wyrzutów sumienia wobec tej przecież pełnoprawnej, teoretycznie pełnoprawnej grupy.

Jak widać z tymi wyrzutami sumienia przy osiągnięciu odpowiedniego stopnia zbydlęcenia da się spokojnie żyć nawet takiemu wrażliwcowi jak Tusk, który wzrusza się i płacze oglądając film "Król lew", o czym zapewniała w mediach jego małżonka.

Donald Tusk w expose z 2007 roku:
To ludzie, którzy nie mają zdrowotnych ograniczeń muszą zrozumieć, że w niepełnosprawnych tkwi wielki, pozytywny potencjał. Jeśli zrozumiemy tę prawdę, to edukacja, doradztwo, rehabilitacja i praca staną się dla niepełnosprawnych bardziej dostępne. Mam nadzieję, panie marszałku, i tę prośbę i apel zgłaszam w imieniu także niepełnosprawnych zasiadających w tej izbie. Że znakiem czasu będzie także taka zmiana tego miejsca, która umożliwi niepełnosprawnym zabieranie głosu z tego miejsca.

No i w końcu słowo stał się ciałem. Zabrał głos poruszający się na wózku inwalidzkim parlamentarzysta, Jan Filip Libicki z obozu władzy, który na stawiany mu przez protestujących w sejmie rodziców zarzut, że jego asystent zatrudniony do pchania jego wózka otrzymuje od państwa 6 tysięcy złotych miesięcznie poradził im by startowali w wyborach.
Pod koniec lutego odbył się w Warszawie protest innej dyskryminowanej grupy niepełnosprawnych. Na ulice wyszli niesłyszący. Na transparentach niesiono hasła:
"Żądamy wsparcia dla edukacji Polskiego Języka Migowego","Słyszycie. Nie bądźcie głusi na nasze problemy", "Mamy problemy z komunikacją w szpitalach, na policji i w urzędach, nie traktujcie nas obojętnie", "Jesteście tylko mocni w gębie, a słabo pomagacie", "Domagamy się prawa do normalnego życia", "Nowa ustawa dla głuchych"

Donald Tusk w expose z 2007 roku:
Podejmiemy również pracę nad ustawą, która nada językowi migowemu status języka urzędowego

Jako końcowy komentarz niech nam posłuży cytat z "Kariery Nikodema Dyzmy", Tadeusza Dołęgi-Mostowicza:
"Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!..."
Nowy numer ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta od jutra w kioskach

http://naszeblogi.pl/45386-tusk-wulgarna-figura-spod-ciemnej-gwiazdy
 
Czytaj także na forum

Re: Tusk, wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy

"MarkWoydak" <m...@forest.gmx.de> / 2014-03-27 17:43:14
Użytkownik "u2" napisał w wiadomości
news:085d079e-1a49-4f63-b5a4-bf2eb91b555b@googlegroups.com...
Donald Tusk w expose z 2007 roku:
Sprawiedliwe państwo bierze pod opiekę zawsze najsłabszych, nigdy
najsilniejszych

--

Dlatego PiS nie jest pod ochroną!

MW