Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rekord
20.08.2012 21:53

Apple wart więcej niż kiedykolwiek jakakolwiek inna firma

Kursy akcji Apple'a osiągnęły największy wynik w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GlennFleishman/CC/Flickr)

Kursy akcji Apple'a regularnie ostatnio rosną i dziś firma ta była warta 623 miliardy dolarów, co jest rekordem absolutnym. Apple pobił rekord giełdowej wartości ustanowiony przez Microsoft w 1999 roku, w czasach internetowego boomu.

Apple dzierży palmę pierwszeństwa pod względem wartości giełdowej od końca ubiegłego roku. Dziś jest wart 53 proc. więcej niż zajmujący drugie miejsce Exxon Mobil.

Apple płynie na fali ogromnej popularności jego smartfonów iPhone i tabletów iPad. Rynki w napięciu oczekują kolejnych generacji tych urządzeń. Analitycy są zdania, że akcje Apple'a mogą jeszcze wzrosnąć.

Associated Press odnotowuje, że porównanie rekordowej wartości Apple'a z wartością Microsoftu z 1999 roku nie uwzględnia inflacji. Według agencji ratingowej Standard & Poor's, w 1999 roku Microsoft był wart 620,58 miliarda USD; uwzględniając inflację dziś byłoby to ok. 850 miliardów. Obecnie giełdowa wartość Microsoftu to _ tylko _ 257 miliardów USD.

Czytaj więcej w Money.pl
Steve Jobs nie żyje, ale i tak go okradli Okradziono dom Steve'a Jobsa. Z domu zmarłego współzałożyciela firmy Apple zniknął portfel, biżuteria oraz kilka komputerów. Do zdarzenia doszło 17 lipca, w czasie gdy w domu odbywał się remont. Sprawcę złapano.
3 mln pobrań w 4 dni. Apple idzie na rekord Nowy system operacyjny Mac OS X Mountain Lion bije rekordy popularności. W zaledwie cztery dni od premiery, Apple odnotowało aż trzy miliony pobrań.
Apple pokazał wyniki. Tak zareagował kurs Gigant branży IT w ciągu trzech miesięcy miał 35 mld dolarów przychodu.
Tagi: rekord, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, najważniejsze, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz