Notowania

Przejdź na
marki
22.06.2009 14:37

Coca-Cola ma najlojalniejszych klientów

Amerykańskie badania pokazują, że kryzys to dla marek czas walki o konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DeusXFlorida/CC/Flickr)

Amerykańska recesja to ciężki czas dla marek. Badania tego rynku pokazują, że klienci chętniej szukają nowych produktów i łatwiej rezygnują ze starych przyzwyczajeń.

Firma Catalina Marketing Corp's Pointer Media Network zebrała informacje z 23 tys. amerykańskich sklepów spożywczych. Wynika z nich, że na dziesięć przebadanych marek w czasie kryzysu tylko cztery zachowały lojalność minimum 50 proc. swojej klienteli. Oznacza ta, że ludzie szukają tańszych odpowiedników wybieranych dotąd produktów.Zobacz 20 największych firm Europy

Tylko 48 proc. konsumentów zadeklarowało, że w latach 2007/2008 nie zmieniło przyzwyczajeń w wyborze produktów żywnościowych, 19 proc. zmniejszyło swoją lojalność wobec ulubionej firmy, a 33 proc. w ogóle zrezygnowało z produktu kupowanego do tego czasu regularnie.

W tym zestawieniu najlepiej wypada Coca-Cola, która jednak i tak straciła sporo stałych klientów. Aż 25 proc. z nich zdecydowało się kupować inny napój.

To dobra okazja dla dużych sieci handlowych (np. Kroger Co, Safeway Inc, Wal-Mart Stores Inc) do wprowadzania różnego rodzaju produktów firmowanych ich nazwą. Atutem tych produktów jest zazwyczaj jego niska cena.

Tagi: marki, lojalność, mniejsza, kryzys, klienci, konsumenci, recesja, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz