Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektroniczny portfel - nowy system mikropłatności

Pięć brytyjskich telekomów wdrożyło nowy system mikropłatności, dzięki któremu telefony komórkowe działają jak elektroniczne portfele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pięć brytyjskich telekomów wdrożyło nowy system mikropłatności, dzięki któremu telefony komórkowe działają jak elektroniczne portfele.

PayForIt przeznaczony jest dla osób, które dokonują zakupów do wartości 10 funtów. Jego pomysłodawcy mają nadzieję, że wkrótce w ten sposób będą kupowane bilety komunikacji miejskiej, bilety parkingowe, a w przyszłości być może klienci dokonają w ten sposób zakupów w sklepach internetowych. Poczynione wydatki będą dodawane do rachunku telefonicznego.

PayForIt ma być alternatywa dla innych systemów mikropłatności, przede wszystkim dla SMS-ów. Wiele osób, które płacą np. SMS-ami skarży się później na rachunki, gdyż po jakimś czasie nie pamiętają za co i komu płacili. Są też zaskoczeni ich wysokością i stąd rodzą się nieporozumienia.

Użytkownik systemu PayForIt jest informowany za co, komu i ile płaci.

O pracach nad nowym systemem poinformowano w maju ubiegłego roku, a 1 września 2007 oficjalnie został on udostępniony klientom. Specjaliści chwalą go, zwracając uwagę na fakt, że to pierwsza z wielu prób wdrożenia podobnej technologii. Przestrzegają jednak, że firmy promujące PayForIt czeka teraz ciężka praca polegająca na uświadamianiu użytkowników i pokazaniu im różnic pomiędzy tym, a innymi systemami.

Tagi: mikropłatności, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz